Місто

Як у Житомирі дотримуються карантинних обмежень у транспорті: чи возять за кількістю сидячих місць та хто це контролює

19 листопада 2020, 17:43

У Житомирі продовжують діяти обмеження у транспорті: пенсіонери можуть користуватися маршрутками, тролейбусами і трамваями за пільговою вартістю лише з 10-ї ранку по 16-ту годину. Усі пасажири обов’язково мають бути в масках, а водії беруть людей лише за кількістю сидячих місць.

З усіх маршруток зранку 19 листопада ми помітили лише одну переповнену в центрі міста, це маршрутне таксі №1.


Дехто з пасажирів із розумінням ставиться до обмежень, а деякі скаржаться, що тепер не можуть вчасно дістатися на роботу.

«На 9-ту на роботу, але я ще стою, тролейбуси не ходять, на зупинках не зупиняються, перейшла туди, де маршрутка № 8, на обласній. Пришла сюди на Бульвар, стою. Я намагаюся їздити на тролейбусах там усе-таки більше місця. Ось тільки що маршрутка під'їхала, взяла пару чоловік, скільки було сидячих місць, і поїхала. Вчора їхала в тролейбусі, був достатньо повненький і не дотримувались правила, що не можна брати багато людей», - каже Алла.

«Зараз конкретних проблем немає. В час пік в мене у чоловіка о сьомій годині вечора, він працює два дні через два, і у нього інколи є проблеми, що в сім годин маршрутка повністю забита і не беруть, доводиться чекати по 40-50 хвилин, щоб потрапити в маршрутку», - говорить Леся.

«Людей більше, стоячих возять маршрутки, пускають, наприклад, № 104 Іванівка, по місту № 5, якою я користуюсь», - стверджує Степан.

«Не всіх пускають, лише по сидінню, їжджу на маршрутці № 58», - ділиться Ілона.

У мерії кажуть: розуміють, що через такі обмеження можуть виникнути незручності, але збільшити кількість одиниць транспорту не можуть. Також зауважують, що під час карантину значно зменшився прибуток і у приватних перевізників, і на комунальному підприємстві.

«Випуск рухомого складу залишився на тому ж рівні, як був між карантином весняним і зараз. У нас повноцінно виходить 84-86 одиниць тролейбусів, плюс трамваї. Що стосується маршрутного таксі, автобусів, в повному обсязі 180 одиниць виходить щоденно на лінії. Управління патрульної поліції, національної поліції контролює, крім того, створені мобільні групи і наше управління транспорту і зв'язку виходять щоденно в рейди і в ранковий, і в вечірній з зауваженнями перевізника. Щотижнево складається звіт, якщо є певні зауваження, із перевізниками окремо, якщо ми говоримо про комунальний - то це в робочому порядку, якщо ми говоримо про приватного перевізника - на нарадах, які щоденно проходять з керівниками приватних перевізників», - розповів заступник міського голови Олександр Шевчук.

За словами заступника міського голови, сьогодні більшість перевізників у місті виконують вищевказані обмеження, в іншому випадку - на них складаються протоколи.

«На початок карантину другої хвилі були зауваження, але зараз все менше й менше, люди розуміють відповідальність, яка є, і навіть деякі пасажири не ігнорують, а заходять в масках. За останній період складено 42 адміністративних протоколи за порушення правил, це включаючи і комунального перевізника, і приватного перевізника. Далі ці справи розглядаються у судах, вислуховуються сторони, отримуються пояснення. На сьогодні уже ситуація так трохи незручна ситуація для пасажирів, тому що немає в повному обсязі можливості дістатися зранку, але більшість перевізників, зокрема і наш комунальний, виконують правила і перевозять за кількістю місць», - додав Олександр Шевчук.

Нагадаємо, 3 листопада в Житомирі управління транспорту проводило роз’яснювальну роботу серед водіїв та надавало рекомендації перевізникам щодо карантинних обмежень.

Як повідомляв Житомир.info, на позачерговому засіданні міськвиконкому 30 жовтня 2020 року мер Сергій Сухомлин пояснив, що в Житомирі не будуть зупиняти громадський транспорт, але змушені знову ввести обмеження на пільговий проїзд: з 2 листопада пільговий проїзд у міському громадському транспорті доступний лише з 10:00 до 16:00.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт карантин Шевчук маршрутка  
Матеріали по темі