Події

​Шахрай, прикриваючись ім'ям військового прокурора, хотів здати в оренду квартиру в центрі Житомира, в якій проживає подружжя

24 December 2020, 12:45

Шахрай під чужим ім'ям та документами хотів здати в оренду квартиру в Житомирі на вулиці Леха Качинського. Щоб нотаріально завірити угоду, просив скинути на картку 700 грн. Телефоном запевняв, що є власником квартири, а як виявилось - там живе подружжя пенсіонерів, а шахрай використовує для своїх махінації копії документів прокурора військової прокуратури Західного регіону України, які потрапили в мережу і неодноразово використовувались шахраями.

В таку історію ледь не потрапила житомирянка Світлана, яка засумнівалась в чесних намірах “власника” квартири і перевірила інформацію.

“Потрібно було зняти квартиру в Житомирі на декілька місяців. Оголошення знайшла в інтернеті, ціна прийнятна. Подзвонила на вказаний номер, ніхто не відповідав, потім передзвонили з іншого номеру. Чоловік розказав про квартиру, що він власник, розповів, що поруч знаходиться. Сказав, що сам військовий прокурор, і його перевели на роботу в Бердичеві. Захотів за власний кошт нотаріально оформити договір оренди. Ціна послуг нотаріуса - 2700 грн. На вайбер скинув фото паспорта, військовий квиток, свідоцтво на право власності на квартиру, в якому вказана адреса Леха Качинського. Потім попросив скинути на картку 700 грн завдатку, нібито буде йти до нотаріуса і щоб бути впевненим, що справді хочемо орендувати квартиру”, – розповідає Світлана.

Скріншот повідомлень у соцмережі

В першу чергу дівчина ввела в пошуковій системі в інтернеті прізвище та ім'я чоловіка, і в мережі є інформація, що Фуштей Ігор Миколайович є прокурором військової прокуратури Західного регіону України та ніякого відношення до Житомира немає.

А як виявилось, за вказаною в оголошенні адресою проживає подружжя пенсіонерів.

“Я сходила за вказаною адресою, і двері відчинив дідусь, який разом з дружиною є власниками квартири. Він розповів, що раніше вже приходили чоловіки, нібито теж орендувати квартиру. Я показала йому фото свідоцтва, але воно абсолютно відрізнялось від їх документу на квартиру”, – каже Світлана.

У військовій прокуратурі Західного регіону України Житомир.info підтвердили, що Ігор Фуштей дійсно є їх колегою, і це вже не вперше, коли його документи використовуються для шахрайських дій.

Річ у тому, що колись фото його документів потрапили в мережу, і тепер використовується шахраями для різних махінацій.

Не дочекавшись оперативної відповіді від орендаторки, шахрай видалив всі фото з листування в соцмережі. Зникло й оголошення про оренду квартири.

Однак не відмовився поспілкуватись через повідомлення у Viber, де підписаний як “Патріот”.

“Я вирішила написати йому, зазвичай такими шахрайськими махінаціями займаються засуджені в місцях позбавлення волі. Чоловік виявився балакучим і назвав себе “патриот другой страны”, – розповідає Світлана.

Скріншот повідомлень у соцмережі

У поліції кажуть, що такі випадки квартирного шахрайства фіксують зазвичай на початку навчального року або ж перед святковими вихідними.

“Шахрайство - це такий вид злочину, який не відбудеться без участі потерпілого ну ніяк. Шахрайство відбувається за участі людини, яка добровільно згоджується на якісь дії. У таких випадках ми просимо, попереджаємо, застерігаємо і розказуємо про сотні цих схем, щоб люди були уважні у всіх фінансових операціях, коли йдеться про 200 грн, і тим більше, коли йдеться про тисячі. Заяви про такі випадки із винаймом житла були, вони, як правило, характерні напередодні сезонів заїзду студентів до навчальних закладів, коли початок навчального року і студенти шукають житло, інший період це святкові дні - наприклад, тривалі вихідні чи новорічні свята, коли молодь винаймає житло для святкувань чи інших відпочинкових цілей, коли хотіли на кілька днів зняти квартиру, гроші перерахували, а квартири не отримали”, – розповіла Житомир.info речниця ГУНП у Житомирській області Алла Ващенко.

За словами Алли Ващенко, за оперативною інформацією з початку року до поліції надійшло майже 1300 повідомлень про шахрайські дії. З них встановлені особи у 145 випадках.

У поліції радять бути пильними, перевіряти інформацію. Можливо, історія Світлани допоможе зберегти чиїсь гроші.

Як повідомляв Житомир.info, 19 грудня у Житомирі шахрай відібрав у пенсіонерки валюти на 700 тисяч гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрайство квартира оренда військовий прокурор  
Матеріали по темі