Події

За рік 277 жителів Житомирської області притягнули до відповідальності за доведення дітей до сп’яніння, ще понад 200 дорослих викрили у насильстві

13 January 2021, 15:03

Упродовж 2020 року працівники ювенальної превенції ГУНП у Житомирській області зафіксували 4552 адміністративних правопорушення, що прямо чи опосередковано стосувалися безпеки, життя та здоров’я дітей. У результаті до відповідальності були притягнені 4016 дорослих та 536 неповнолітніх.

Про це 13 січня повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області.

«У 2020 році поліцейські склали понад 2,3 тисячі адміністративних матеріалів за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про ухилення дорослих від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (неналежні побутові умови, недогляд, наслідком якого ставало залишення неповнолітніми домівки, травмування, вчинення ними правопорушень тощо). Ще у 208 випадках дорослих було викрито у вчиненні домашнього насильства», – йдеться у повідомленні.

Актуальною залишається проблема втягнення дітей у пияцтво та доведення їх до стану алкогольного сп’яніння. Зокрема під час рейдів торгівельними закладами працівники ювенальної превенції задокументували 80 фактів порушень правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами (ч. 2 ст. 156 КУпАП), тобто продаж вказаних товарів дітям. Відповідно до чинного законодавства за такі правопорушення до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Як повідомлялося раніше, на Житомирщині за продаж дітям алкоголю та цигарок 15 торгівельних закладів уже позбавлені відповідних ліцензій.

Крім того, ще 277 дорослих були притягнуті до відповідальності за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст. 180 КУпАП), коли старші дозволяли, а подекуди і заохочували дітей, вживати спиртне.

За рік правоохоронці задокументували 10 випадків булінгу, вчинених дітьми віком до 16 років. Зважаючи, що половина з них не досягли віку, з якого настає адміністративна відповідальність, матеріали за ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) КУпАП були складені відносно їх батьків. Ще п’ятеро старших неповнолітніх уже особисто несли відповідальність за вчинення такого правопорушення.

У 2020-му відносно самих неповнолітніх було складено 536 адміністративних протоколів, зокрема: за розпивання спиртних напоїв та появу у громадському місці у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП) – 282, паління тютюнових виробів у заборонених місцях (ст. 175-1 КУпАП) – 177, дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – 45, незаконне зберігання наркотичних засобів у невеликих розмірах без мети збуту (ст. 44 КУпАП) – 7 тощо.

Усі складені адміністративні матеріали були спрямовані на розгляд судів, а про виявлені проблеми, що потребували втручання у сім’ї, проінформовані соціальні служби.

Як повідомляв Житомир.info, 22 грудня 2020 року Коростишівський районний суд Житомирської області виніс ухвалу щодо чоловіка, побив резиновим шлангом своїх малолітніх синів. У присутності психолога діти пояснили, що батько відлупцював їх, бо вони вийшли з двору гуляти. Хлопчики також стверджують, що батько б’є їх регулярно. Суд розглядав два епізоди побиття. За домашнє насильство чоловікові призначили штраф у розмірі 170 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сп’яніння дитина насильство домашнє насильство булінг  
Матеріали по темі