Влада

​В Укртрансбезпеці хочуть стягувати 51 тис. грн штрафу за перевантаження, а навесні збираються збільшити штат інспекторів

1 February 2021, 16:10

1 лютого у Житомирі голова Державної служби з безпеки на транспорті представив нового керівника міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. Подільське управління очолив Микола Грибан. Посадовець каже: його основне завдання – це збереження від руйнування доріг у Житомирській та Вінницькій областях.

«Наші області є транзитними і це глобальне питання. Сьогодні ми є свідками великого будівництва доріг по всій території України. Наша служба повинна (і вона це робить) захищати дороги від руйнування. На сьогодні у нас діють габаритно-вагові комплекси на території Житомирської та Вінницької області, по 8 майданчиків в кожній. Постійно виявляються порушення. Звісно, потрібно додавати, але в першу чергу ми відштовхуємось від особового складу», - каже новопризначений начальник Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Микола Грибан.

Для якісної роботи Укртрансбезпеки необхідно збільшити кількість інспекторів, а також забезпечити достатнє фінансування, переконаний голова Державної служби України з безпеки на транспорті Єгор Прокопчук. Посадовець каже: вже з весни 2021 року на роботу винайматимуть додаткових співробітників і в Житомирській області, наприклад, може з’явитись 6-7 нових інспекторів Укртрансбезпеки.

«Штат, саме інспекторський штат, буде збільшено вдвічі. На моє розуміння, його потрібно збільшувати в три-чотири рази, але це все поступові етапи, бо це відбувається через рішення Кабінету міністрів, це проходить також через додаткове виділення коштів з державного бюджету. Це досить важкий і повільний шлях. Але одне можу сказати точно. Вже з весни ми будемо мати вдвічі збільшений інспекторський склад, так само як ми вдвічі, а можливо й втричі, збільшимо кількість вагів, які ми видаємо працівникам для несення служби», - каже голова Державної служби України з безпеки на транспорті Єгор Прокопчук.


Крім цього, у парламенті ініціюють зміни до законодавства і вже найближчим часом співробітники Укртрансбезпеки можуть отримати значно більше повноважень. У службі переконані: це дозволить виявляти порушення значно ефективніше.

«Наразі ми запускаємо зміни до законодавства, щодо штрафів та стягнення цих штрафів за перевантаження. Відповідно до законопроєкту, штрафи будуть збільшені майже вдвічі. Ми відходимо від поняття «плата за проїзд», а просто збільшуємо штрафи вдвічі. Максимальний штраф буде в нас 51 тисяча гривень. Так само ми нарешті вводимо відповідальність за невиконання вимог інспектора Укртрансбезпеки. Тобто, якщо нам потрібні спільні патрулі з поліцією, щоб в разі невиконання саме патрульна поліція зупиняла, то тепер за це буде передбачено чіткий штраф, який також буде 51 тисяча гривень. Щоб в фур, які є перевантаженими, навіть не виникало бажання не зупинитись. Це буде відбуватись в автоматичному режимі за допомогою спеціальних камер, які будуть фіксувати номерний знак транспортного засобу. І будемо виписувати постанови. І ми переведемо всі штрафи в площину адміністративного кодексу, щоб полегшити стягнення і не робити додаткові розгляди, не перевантажувати суди», - каже Єгор Прокопчук.

Зазначимо, новопризначений начальник Подільського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Микола Грибан до 19 травня 2020 року працював начальником відділу Регіонального сервісного центру МВС в Житомирській області.

Нагадаємо, у липні 2020 Укртрансбезпека та патрульні показували, як перевіряють вагу вантажівок на ділянці траси М-21 від Житомира до Черняхова за допомогою єдиного стаціонарного вагового комплексу.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2020 року на трасі М-06 «Київ-Чоп» тривали роботи з встановлення комплексу автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі»).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Укртрансбезпека призначення перевантаження ваги  
Матеріали по темі