Суспільство

​До дня народження Лесі Українки «Укрпошта» випустить конверт з портретом поетеси у стилі поп-арт

24 February 2021, 18:16

Укрпошта 25 лютого випустить художній немаркований конверт у сучасному дизайні, на якому Леся Українка зображена у стилі поп-арт. Введення в обіг приурочене до 150-річчя від дня народження поетеси.

Про це 24 лютого повідомила пресслужба «Укрпошти».

«Портрет Лесі Українки у блакитно-жовтих кольорах створений у техніці постеризація. Він нагадує напрямок мистецтва поп-арт та роботи одного із його основоположників – художника українсько-лемківського походження Енді Воргола. Ще на конверті як повідомлення у гаджеті викарбувані найвідоміші рядки із віршів поетеси», - йдеться у повідомленні.

«Укрпошта експериментує з новими підходами у філателії. І саме поєднанням минулого та сучасного став цей конверт. У дизайні використані digital-тренди в стилістиці соцмереж, а не традиційне класичне зображення. Ми залучаємо художників із сучасним баченням, і я вдячний авторові концепту конверту і штемпелів спецпогашення, художникові Володимиру Тарану, який зумів так поєднати дві епохи. Ми прагнемо, щоб філателія як мистецтво прославляла наших найвідоміших українських поетів, письменників, митців, наші найкращі пам’ятки та туристичні об’єкти, а головне – була цікавою та актуальною для молоді», - зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Одночасно з випуском конверту 25 лютого у місцях, де народилася та жила поетеса, відбудуться спеціальні погашення – у м. Новоград-Волинський Житомирської області, с. Колодяжне Волинської області, м. Гадяч Полтавської області та у м. Києві. Для цього виготовлено чотири поштові штемпелі, два з яких прикрашено написами – напис «Леся з нами :)», а на двох інших розміщено цитату із «Лісової пісні»: «Ні, я жива, я вічно буду жити».

В Укрпошті зазначають, що дизайн конверта та штемпелів спецпогашення розробив художник Володимир Таран.

«Нова цифрова реальність вносить у наше життя нову графічну й образну естетику. Молодь зараз хоче креативності, все сприймає через екран гаджету та прості легкі форми. Тому таке рішення – відхід усталеного класичного образу, аби тема була ближчою для молоді, до їх сучасного сприйняття мистецтва. А ще спроба показати, що Леся – звичайна людина, така як ми, яка жила, боролася, творила. На фото, що бралося за основу, шия поетеси у коралях та намисті. На переосмисленому творчому образі, на місці прикрас – QR-код, який переносить нас у сучасність та нагадує вишиванку – код нації. І те й інше – інформаційні знаки і символи різних епох. А образ у блакитно-жовтих кольорах символізує нашу державу», - сказав автор випуску Володимир Таран.

Тираж конверта до 150-річчя від дня народження Лесі Українки – 50 тисяч примірників.

Крім того, до ювілею поетеси Укрпошта виготовила «Власну марку» на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики. На марках Лариса Косач-Квітка постає в різних образах, що завдяки кольоровим рішенням підкреслює концептуальне бачення проєкту та розкриває багатогранність мисткині.

В рамках святкування цього року 150-річного ювілею поетеси Укрпошта планує випуск поштового блоку, презентацію якого заплановано у третьому кварталі цього року.

«Минулого року Укрпошта також випускала поштові марки на честь Лесі Українки: «С. Караффа-Корбут. Лукаш і Мавка» (Л. Українка «Лісова пісня»), «С. Караффа-Корбут. Русалка і Куць» (Л. Українка «Лісова пісня») та спільно зі студією Animagrad (FILM.UA Group) представила громадськості поштовий випуск із героями мультфільму «Мавка. Лісова пісня», створеного за мотивами класичної драми-феєрії Лесі Українки. Раніше у 1994 році з’явилася поштова марка «Леся Українка. 1871-1913», а у 1995 році художній маркований конверт «Леся Українка. 1871-1913». «Власна марка» - ексклюзивний продукт Укрпошти, який дає змогу замовити справжні поштові марки, конверти, листівки з персональним дизайном», - повідомили в Укрпошті.

Нагадаємо, 24 лютого у Житомирі презентували «Живий мандруючий музей» - мистецький проєкт, присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Фоторепортаж з майстеркласу, на якому виготовляли «Квіти для Лесі» у техніці валяння, дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області оргкомітет представив план заходів відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Леся Українка конверт марка ювілей Укрпошта  
Матеріали по темі