Місто

​Мер Житомира наголосив, що не будуть змінювати затверджену концепцію пам’ятника воїнам АТО, який будують в центрі міста

3 березня 2021, 11:50

Перед початком засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради 3 березня мер Сергій Сухомлин спростував інформацію про те, що пам’ятний знак воїнам АТО, який розпочали будувати в сквері на майдані Соборному, матиме інший вигляд, ніж в проектно-кошторисній документації. Сухомлин наголосив, що затверджену концепцію пам’ятника учасникам АТО ніхто не планує змінювати.

«У мережах з’явилась інформація з приводу пам’ятника загиблим воїнам АТО, по якому вже пройшов тендер і в цьому році ми повинні його побудувати і здати в експлуатацію. Частину коштів ще в грудні сесія міської ради виділила на будівництво цього пам’ятника і вчора з’явилася інформація про те, що пам’ятник буде побудований не в повному об’ємі, що замість чотирьох фігур буде одна. Хочу запевнити всіх, що це абсолютна дезінформація. Ми вчора перевірили проектно-кошторисну документацію, там чотири фігури і кошторис порахований на повний об’єкт і на тендер виставлявся згідно рішення архітектора і скульптора. Ніяких змін в цей пам’ятник вноситися не буде, він має бути побудований у тому об’ємі, який виносився на тендер і згідно проєктно-кошторисної документації. Ніяких змін не буде», – сказав мер.

Нагадаємо, 17 грудня 2019 затвердили результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на сході України» Перемогу отримав ескіз Дарини Євпак «Шлях до перемоги» з фігурами воїна, медсестри, волонтера та добровольця. Ескіз пам’ятника, на який потрібно близько 6,5 млн грн, мер Житомира Сергій Сухомлин презентував ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців 5 серпня 2020 року.

31 серпня УКБ оголосило тендер на спорудження пам’ятника АТОвцям та благоустрій скверу навколо нього за адресою вул. Перемоги, 2.

20 листопада УКБ скасувало своє попереднє рішення про визнання ТОВ «АртХаус» переможцем торгів зі спорудження пам’ятника АТОвцям і повідомило про намір укласти договір з ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит». Договір підписали 2 грудня 2020 року, термін виконання робіт – до 31 грудня 2020 року, вартість – 5 млн 385 тис. 950,08 грн.

14 грудня 2020 року у центрі Житомира розпочали роботи зі спорудження пам’ятника АТОвцям, підрядник працював за власні кошти.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні родини загиблих та воїни АТО під час обговорення прийняли рішення, аби пам’ятник АТОвцям в центрі Житомира мав назву «Захисникам України у війні з російським агресором». 16 вересня Житомирський міськвиконком прийняв рішення про зміну назви пам’ятного знаку/композиції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: памятний знак захисники Житомир  
Матеріали по темі