Члени виконавчого комітету заслухали інформацію про виконання бюджету за 2020 рік Житомирської міської об’єднаної територіальної громади та погодили подання звіту на розгляд міської ради.
Питання розглядалося на засіданні виконкому 17 березня.
«Загальний ресурс бюджету у 2020 році становив 2 млрд 722,6 млн грн: загальний фонд станови 2 млрд 562,2 млн грн, спеціальний фонд – 160,4 млн грн. У відсотковому обсязі питомої ваги власні доходи загального фонду займають 72,5%, спеціальний фонд – 5,1%, трансферти – 22,4%. Що стосується виконання бюджету в 2020 році, то відповідно до планових показників у нас бюджет не виконаний на 18,8 млн грн, виконання становить 99,1%, але у порівнянні з 2019 роком у нас зріс бюджет на 135,2 млн грн. Доходи, якщо брати в цілому, виконані на 98,9%, видатки – на 97,2%: у нас в повному обсязі забезпечена виплата заробітної плати працівникам, оплата енергоносіїв і оплата усіх зобов’язань, які були зареєстровані розпорядниками бюджетних коштів. Водночас бюджет втратив майже 200 млн грн, в тому числі через пільги, які (на час карантину) були надані державою, і через припинення роботи окремих суб’єктів господарської діяльності. Також на проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із боротьбою з COVID-19 з бюджету було виділено більш ніж 47 млн грн», - повідомила заступниця директора департаменту бюджету та фінансів міської ради Тетяна Грищук.
Вона також зазначила, що за два місяці 2021 року вже є майже 25 млн грн втрат бюджету від показника, який був запланований на початку року, хоча за січенб-лютий плановий показник виконаний і є перевиконання в 1,5 млн грн. Перша заступниця мера Світлана Ольшанська уточнила, що лише сьогодні, 17 березня, Кабінет міністрів має розглядати розподіл акцизного податки, який залишається в місцевих бюджетах, а Тетяна Грищук зауважила, що минулого року ці кошти надійшли в місцевий бюджет ще в лютому.
«За два місяці поточного року у нас бюджет виконаний і перевиконаний на 1,5 млн грн, у нас іде невиконання (планових показників) по платі за землю і по податку на майно, перевиконання ПДФО лише на 600 тис. грн. В порівнянні з двома першими місяцями 2020 року перевиконання становить 6,2 млн грн, але по акцизному податку ми втрачаємо 3,6 млн грн. Це саме роздрібний податок, бо в 2021 році склалася ситуація, що основний платник «Тедіс-Україна», який займається оптовою і роздрібною торгівлею тютюновими виробами, має проблеми з податковою службою і вони припинили сплату акцизного податку і ми втрачаємо кожен місяць майже 2 млн грн. Але справа в суді щодо великих штрафів від Антимонопольного комітету розглянута на користь підприємства і маємо надію що ці кошти акцизного податку повернуться в бюджет», - пояснила заступниця директора фіндепартаменту.
Нагадаємо, в інтерв’ю в січні 2021 року голова бюджетної комісії Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв розповідав, як держава «залазить в кишеню» міської ради. Як карантинний 2020 рік змінив заплановані видатки бюджету Житомирської міської ОТГ читайте тут.
Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня 2019 року депутати затвердили бюджет Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік в розмірі 2,5 млрд грн, 24 грудня 2020 року на сесії був ухвалений бюджет Житомирської міської територіальної громади на 2021 рік в розмірі 2,7 млрд грн.