Суспільство

​До річниці Чорнобильської катастрофи у містах і селах Житомирської області висадять по 35 кущів троянд

23 March 2021, 14:19

У Житомирській облраді обговорили план заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

Про це 23 березня повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

«Засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, відбулось в онлайн-режимі. Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Градівський.

Члени оргкомітету обговорили стан виконання плану заходів та доручень за підсумками минулого засідання, яке відбулось 19 лютого, а також план заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2021 №170-р», - йдеться у повідомленні.

Як зазначили на засіданні, згідно з планом заходів, по всій території області заходи із відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи розпочнуться з висадки у містах, селах та селищах 35 кущів троянд та проїзду по відповідному населеному пункту автівки пожежної охорони із включеною сиреною. Окрім традиційних пам’ятних мітингів з метою вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, які відбудуться 26 квітня, напередодні у планах благоустрій територій прилеглих до пам’ятних знаків, круглий стіл, вечір пам’яті, організація стендової виставки, літературні читання, створення відеороликів, проведення соціальної екскурсії та відкритих тематичних уроків, перегляд кінофільмів про Чорнобильську трагедію.

Окрім того, серед запланованих заходів:

  • Створення на базі КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради Центру радіаційного захисту;
  • Придбання УЗД-апарату;
  • Забезпечення харчуванням та придбання медикаментів для лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у терапевтичному відділенні обласної лікарні.

Як зазначив заступник голови облради Володимир Ширма, фінансування даних заходів буде розглянуто на засіданнях постійних депутатських комісій та внесено на сесію обласної ради.

«Вирішувати важливі фінансові питання в онлайн-режимі складно, втім як тільки буде послаблення ситуації з пандемією і знято обмеження «червоної зони», в обласній раді відбудеться сесія і всі ці питання будуть розглянуті», - зазначив Володимир Ширма.

Крім того, Департамент охорони здоров’я ОДА готує звернення до центральних органів влади щодо відновлення фінансування за бюджетною програмою «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Департаментом праці, соціальної та сімейної політики ОДА, в свою чергу, вже підготовлено звернення до Кабінету Міністрів України щодо:

  • виконання Рішення Конституційного Суду про відновлення пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, від 17 липня 2018 року № 6-р/2018
  • забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У облраді додали, що Житомирщина найбільше постраждала від аварії на атомній станції. На теренах області за станом на 01.01.2021 проживає 233,8 тисячі постраждалих, або 19 % від загальної чисельності населення області.

Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2020 депутати Житомирської обласної ради підготували звернення до Верховної ради та Кабінету міністрів щодо погашення заборгованості з виплати за втрачене на радіоактивно забрудненій території майно громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЧАЕС план заходів облрада Чорнобильська катастрофа троянда  
Матеріали по темі