Події

З початку року в Житомирській області поліція зловила понад 800 п’яних водіїв, 39 з них потрапили в ДТП

31 March 2021, 13:17

За загальною статистикою правоохоронців, на території Житомирської області за 3 місяці 2021 року виявили та притягнули до адміністративної відповідальності 814 водіїв за керування у нетверезому стані. Також цьогоріч в області сталося кілька резонансних дорожніх пригод за участі п’яних водіїв, в яких загинули і травмувалися інші учасники руху.

Про це 31 березня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«За участі нетверезих керманичів у поточному році в області сталися 39 дорожньо-транспортних пригоди. На щастя, у більшості випадків обійшлося без жертв, автомобілі зазнали лише механічних пошкоджень. Натомість у 6 дорожніх пригодах, до яких причетні водії напідпитку, цього року травмувались 7 людей, ще 5 загинули», – йдеться у повідомленні.

У поліції нагадують про найбільш резонансні ДТП за участю п’яних водіїв. Так, уночі 22 березня у м. Коростишеві водій легкового Volkswagen із пасажирами на значній швидкості зачепив попутній Chevrolet і некерована автівка влетіла під вантажівку, припарковану на узбіччі. Унаслідок пригоди загинули троє людей. Один з пасажирів з травмами опинився у лікарні. У нього за результатами медичного обстеження зафіксовано стан алкогольного сп’яніння у 1,99 проміле. За попередньо зібраними відомостями, загиблі водій і пасажири також вживали спиртне.

Опівночі 29 березня неподалік с. Березівки Житомирського району унаслідок зіткнення іномарки з вантажівкою одна людина загинула, ще одна зазнала травм. За результатами обстеження водій легковика, 23-річний молодик, перебував у стані алкогольного сп’яніння.


Відео ГУНП

Також поліцейські нагадують про посилення законодавцями відповідальності водіїв за нетверезий стан за кермом транспортних засобів. 17 березня 2021 року вступив в дію Закон України від 16 лютого 2020 року № 1231-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Відтепер за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, до винної особи може бути застосоване покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а за повторне вчинення правопорушення протягом року – штраф у розмірі 34 тисячі гривень і позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Якщо ж водій сяде за кермо у стані алкогольного сп’яніння втретє, то за це передбачений штраф у розмірі 51 тисяча гривень, а також позбавлення права на керування транспортним засобом на 10 років з конфіскацією авто. Окрім цього, до особи може бути застосовано адміністративний арешт строком до 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Притягнути водія до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських засобів, що сповільнюють реакцію, можна буде протягом року з моменту вчинення правопорушення. До ухвалення змін цей термін складав 3 місяці.

Також Кримінальний кодекс України доповнено статтею 2861, що передбачає покарання за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років.

Якщо потерпілий отримав тяжке тілесне ушкодження, водієві загрожуватиме позбавлення волі на строк від 3 до 8 років та позбавлення прав терміном від 5 до 8 років.

Якщо дорожньо-транспортна пригода, що сталася з вини водія, який керував транспортним засобом у стані сп’яніння, спричинила смерть потерпілого, до винної особи може застосовуватися покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням прав на такий же термін. У випадку спричинення смерті кільком потерпілим – позбавлення волі терміном від 7 до 12 років з позбавлення прав терміном від 7 до 10 років.

Як повідомляв Житомир.info, 16 березня 2021 року на вулиці Героїв Пожежних у Житомирі нетверезий водій на Mercedes в’їхав у Fiat і помінявся з пасажиром місцями.

19 березня 2021 року на вулиці Професора Кравченка у Житомирі автомобіль Chery Amulet, за кермом якого була водійка з ознаками сп’яніння, в’їхав у ЗАЗ, а потім у паркан поліклініки МВС.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водій сп'яніння ДТП п'яний  
Матеріали по темі