До кінця квітня у скейт-парку, який будують на Новому бульварі, мають встановити всі конструкції та відеонагляд, а офіційне відкриття майданчику заплановане на початок травня.
Про це 1 квітня повідомила головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн та оновлений проєкт.
«Проєктувальниками була показана візуалізація, але вона не була затверджена. Її ми бачили і на заборі, і на сайтах, ми бачили попередню візуалізацію. Провели не одну робочу групу з місцевими райдерами, залучали громаду і розставити фігури, як вони мають бути і вже як є на малюнку», - розповідає головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.
У скейт-парку встановлять 15 дерев’яно-фанерних фігур, на яких зможуть кататися на скейтах, самокатах, BMX та роликах.
«Там, де ми замовляємо фігури, це вже перевірена фірма, вона має досвід на ринку більше 10 років. 3 2010 року вони працюють, встановили вже не один парк, адже ми розуміємо, що від підрядної організації дуже багато залежить. Вони встановлювали парки в Одесі, Чернігові та Києві, називаються RightPark. Вони дають гарантію на сам конструктив 5 років і на фанерне покриття 3 роки. Але це не означає, що через три роки це вже можна буде зняти і викинути. Це через три роки, можливо, в якомусь місці потрібно буде замінити лист фанери, щось підфарбувати, якийсь куток підбити», - каже головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.
За словами головної архітекторки, підрядник вже отримав аванс, а загальна вартість конструкцій майже 1 млн гривень. Їх придбали за кошти спонсорів та місцевого бюджету.
Житомирські райдери не дочекалися відкриття і вже тренуються у скейт-парку: самостійно повісили табличку та зробили грайндбокс з дерев’яних піддонів.
«Викручуємося як можемо, тому що дуже хочеться кататися. Покриття відмінне, чекаємо поки привезуть фігури. Найчастіше ми катаємось на площі Перемоги у центрі, біля пам'ятника Шевченку, також є невеликий скейт-парк у Зарічанах, але він не дуже підходить для катання на BMX. Місце чудове, тому що поруч є магазини, це в центрі міста і зручно діставатися. І як я розумію, будуть ще дерева, буде літом тінь», - ділиться Денис.
Які конструкції планують встановити у скейт-парку хлопці знають, адже зверталися до спеціалістів міської ради.
«Двоє з нашим хлопців пішли кудись в управління і запитали, які будуть фігури і запропонували все переробити, самі вказали розміри фігур і вже все підтвердили», - говорить хлопець.
Денис додає: більше не доведеться тренуватися будь-де, а надалі на майданчику зможуть організовувати змагання серед райдерів.
«Скейт-парк – це гарна можливість прогресувати, це набагато швидше, ніж просто кататися на місцях, які непередбачені для цього», - каже Денис.
Нагадаємо, у грудні 2020 року радник міського голови Олександр Черняхович розповідав журналістам, що підрядна компанія, яка виконує будівництво скейт-парку, повинна усунути недоліки і перекласти верхній шар покриття на майданчику.
Відеосюжет про місцевих скейтбордистів, ролерів, самокатерів, BMX-рів, які вимушені тренуватися на вулицях міста, адже не мають іншого місця, де б змогли кататись, та мріють, щоб у Житомирі нарешті побудували скейт-парк, дивіться тут
Як повідомляв Житомир.info, 28 травня 2020 мер Житомира Сергій Сухомлин розповів, що у міськраді знайшли нове місце для майбутнього скейт-парку: біля поліцейської станції на Новому бульварі.
7 серпня 2020 року радник мера Олександр Черняхович показав проєкт нового скейт-парку, який буде знаходитися біля поліцейської станції на Новому бульварі. На позачерговій сесії 2 вересня мер Житомира Сергій Сухомлин розповів, що облаштування скейт-парку коштуватиме близько 1 млн 650 тис. грн, при цьому спонсори вже готові виділити на нього близько 1 млн грн.
22 вересня на ресурсі ProZorro оприлюднили оголошення управління капітального будівництва Житомирської міської ради про проведення тендеру на реконструкцію території благоустрою з улаштуванням скейт-парку на Новому бульварі в Житомирі, переможцем якого стало київське ТОВ «Будівельна компанія Люксбудквартал» з пропозицією 1 млн 481 тис. 808 грн 73 коп.