Місто

На житомирському водоканалі розповіли, як встановлення лічильника зменшує на 30-50% платіжку власника приватного будинку

22 April 2021, 17:43

Дмитро показує господарство біля власного приватного будинку: фруктові дерева, газон та квіти. Чоловік розповідає: усі ці рослини потребують поливу в спекотну пору року.

«Тут достатня кількість дерев, туї по периметру. Там теж прокладений крапельний полив. І на добу вони споживають достатню кількість води. Давайте покажу криницю, звідки йде забір води», - каже житомирянин Дмитро Семенов.

Дмитро розповідає: для поливу городини та газону він використовує воду з власного колодязя, а не з системи централізованого водопостачання. Саме тому він вирішив встановити лічильник, щоб сплачувати за фактично спожиту воду. Вигода, на думку чоловіка, очевидна, адже після встановлення приладу його платіжка може суттєво зменшитись.

«Я побачив в інтернеті ролик водоканалу, де представник водоканалу розповів, що з першого травня буде полив в приватних будинках коштувати від 6 тисяч гривень. Оскільки я поливаю свій газон і все, що є на прибудинковій території з криниці, бо в трубах водоканалу мені не вистачає тиску, то я не побачив сенсу платити більше. Встановити лічильник буде дешевше, ніж платити велику суму, бо це справді великі гроші», - каже Дмитро Семенов.

На житомирському водоканалі кажуть: після встановлення лічильника дуже часто платіжка абонента відчутно зменшується.

«Абоненти, які встановили лічильники більш ощадливо використовують воду. Проаналізувавши дані наших споживачів, виявилось, що абоненти, які встановили прилади обліку води в середньому сплачують на 30% менше, але є й такі споживачі, в яких економія споживання сягає до 50%. Людина починає більш ощадливо використовувати водопостачання. І в зв’язку з цим виходить економія і вона сплачує набагато менше коштів», - розповідає начальниця відділу по роботі з фізичними особами.

Впродовж останнього часу кількість звернень щодо встановлення лічильників у приватних домогосподарствах значно зросла, але встановлення таких приладів має свою специфіку, розповідають на підприємстві.

«Прилади води мають встановлюватись на межі балансового розмежування, тобто, в місці підключення до міського водогону. Ці лічильники повинні стояти в колодязях. І рекомендуємо встановлювати в колодязях так звані «мокроходи», це ті лічильники, які можуть працювати під водою. Також є лічильники, які мають захист IP-68. Це говорить про те, що вони також можуть встановлюватись під водою. Зараз відповідно до закону про комерційний облік лічильники повинні мати базу передачі даних. Але це буде коштувати трохи дорожче», - розповідає начальник відділу по роботі з вимірювальними приладами Олександр Войналович.

Встановити лічильник у квартирі може коштувати від 1500 до 3000 гривень. Якщо ж встановити лічильник у приватному домоволодінні, то це може обійтись у суму від 3,5 до 6 тисяч гривень. Після встановлення варто просто подавати показники і раз на кілька років проводити повірку пристрою.

«На сьогодні день, повірочний інтервал складає 4 роки. Тобто, лічильник має пройти повірку кожних чотири роки. Ми самі відслідковуємо цей інтервал і надсилаємо людям повідомлення, що їх лічильник пройти повірку. Люди реагують, передзвонюють і ми вже проводимо повірку», - каже начальник відділу по роботі з вимірювальними приладами.

На житомирському водоканалі закликають споживачів до раціонального використання води та наголошують на вигоді, яку дає встановлення лічильників.

Нагадаємо, у період з 1 травня по 30 вересня 2021 року житомиряни, які не мають лічильників, платитимуть за полив присадибних ділянок та городів 6 тис. 317 грн: нарахування здійснюються з розрахунку 6 літрів води на квадратний метр на добу.

Як повідомляв Житомир.info, 28 квітня 2020 року Житомирський міськвиконком проголосував за збільшення тривалості поливального сезону: замість трьох місяців плату за полив буду брати за п’ять місяців: з 1 травня по 30 вересня. Крім того, для тих, хто немає лічильника на воду, збільшили і площу поливу: з 2 соток до 5 соток, а ще ввели штрафи за полив зі шлангів. Таким чином, за поливальний сезон власники присадибних ділянок, які не мають лічильників, повинні були заплатити майже 5 тис. грн. Однак через травневі дощі у 2020 році житомирянам нараховували плату за полив присадибних ділянок з червня. Також через погодні умови погодили виконком призупинив нарахування плати за полив присадибних ділянок у липні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водоканал присадибна ділянка вода полив лічильник  
Матеріали по темі