Суспільство

Екологи порахували збитки від загибелі риби у ставку в Житомирській області: понад 150 тисяч гривень

31 May 2021, 14:46

Збитки від загибелі риби у ставку біля села Стара Котельня (колишній Андрушівський район) Житомирської області, зафіксованої наприкінці другої декади травня 2021 року, становлять понад 150 тисяч гривень. Провівши аналіз води, екологи виявили певні відхилення: перевищення вмісту азоту, нітритів, фосфатів.

Про це 31 травня повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«Нещодавно екологічна інспекція повідомляла про загибель риби на ставу за межами села Стара Котельня Андрушівського району Житомирської області. За цим фактом державними інспекторами здійснено виїзд на місце, де проведено обстеження водного дзеркала поверхневої водойми, на якій зафіксовано загибель водних біоресурсів, а саме риби. Працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції були відібрані проби води зі ставка в місці загибелі риби та вище-нижче загибелі риби для проведення лабораторних досліджень, по яких виявлено перевищення нормативів граничнодопустимих концентрацій по основних показниках: азоту амонійного – перевищення у 18,6 разів; нітритів – в 6 разів; фосфатів у 8 разів; ХСК (хімічне споживання кисню) у 4 рази, БСК (біохімічне споживання кисню) у 8 разів, а також виявлено низький вміст розчиненого кисню у воді 4,8 мг/на літр при нормі не менше 6 мл/літр (виділено редакцією)», – йдеться у повідомленні.

Також державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу провели обґрунтований розрахунок заподіяних збитків рибному господарству, який становить 153 тис. 175 грн.

Матеріали по вказаному факту направлені до правоохоронних органів з метою проведення слідчих дій щодо встановлення винних осіб для притягнення їх відповідальності.

Нагадаємо, 21 травня 2021 року Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомила про загибель водних біоресурсів на водоймі в селі Стара Котельня на Андрушівщині.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці літа 2020 в річці Роставиця в Ружині Житомирської області загинуло близько 8 тисяч рибин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: риба мор загибель риби Стара Котельня еколог ДЕІ  
Матеріали по темі