Місто

​Завдяки сучасному обладнанню КП «Житомирводоканал» проводить відеодіагностику мереж

10 June 2021, 12:32

Наприкінці травня у Житомирі випало майже 200% місячної норми опадів, в результаті чого вулиці міста затопило. Чому не впоралися зливостоки, таке питання виникло у більшості містян.

Хто відповідає за роботу зливостоків, пояснив начальник відділу геоінформаційних систем та діагностики трубопровідних мереж КП «Житомирводоканал» Віталій Мильцев.

«Це мережі КП «Експлуатація штучних споруд», тобто зливова система підпорядковується безпосередньо їм. Після створеної проблеми до нас звернулися фахівці КП «Штучні споруди» за порадою, що трапилося та чому зливостоки не приймали ту кількість води. У нас є спеціальне обладнання, яким ми могли подивитися внутрішній стан зливової системи та з’ясувати, які причини та чому саме так трапилося», - говорить начальник відділу геоінформаційних систем та діагностики трубопровідних мереж КП «Житомирводоканал» Віталій Мильцев.

Завдяки телеінспекції фахівці водоканалу мажуть оперативно реагувати на виклики та приймати оптимальне й економічно вигідне рішення щодо ремонту, очищення, відновлення трубопровідних систем, або прокладання нових комунікацій. Зокрема спеціалістам вдалося з’ясувати, чому зливова каналізація на вулиці Покровській погано функціонувала.

«Одна з причин - це інженерні порушення, які були зроблені при прокладанні інших мереж. Тобто перетин цих мереж через зливову систему. Це створює підпор і система не встигає приймати ці стоки. Друге, що ми побачили - значно замулена система, наноси піску та каміння. Також, у деяких випадках було руйнування колектору, парості коріння. Все це було причиною того, що при таких опадах система не впоралася», - зазначив Віталій Мильцев.


У міській раді зазначили: основні проблеми, якими пояснюється затоплення вулиць водою, будуть усунені.

«По кожному проблемному моменту буде прийматися те чи інше рішення. Можливо, щось доведеться перебудовувати. Попередньо була нарада з «Житомиргазом». Вони зі своїми схемами визначили, що дійсно є дві труби, які пересікають зливовий колектор, їх побудовано у 80-і роки й раніше. Тому спільно з КП «Штучні споруди», працівники «Житомиргазу» відпрацюють й приймуть рішення. Тобто там, де зливовий колектор, який розташований від вулиці Грушевського до річки Кам'янка, будуть визначені всі проблемні місця, і по кожному проблемному місцю буде технічне рішення», - пояснив заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Телеінспекція – це обстеження водопровідних та каналізаційних мереж зсередини. Для діагностики застосовуються спеціальні камери.

«У нас є два види телеінспекції. Перший - на глибині 12 метрів ми можемо подивитися, він на штангах і завдяки зуму, тобто збільшення, до 50 метрів можемо подивитися. Другий - це за допомоги кабелів, треба кабель просовувати», - додав Віталій Мильцев.

Фахівці зазначають: подібного обладнання в інших комунальних закладах Житомирської області немає, тому житомирський водоканал пропонує таку послугу іншим містам.

«Настільки укомплектований тільки наш водоканал, навіть, фахівці з інших міст звертаються до нас. Нещодавно їздили в Новоград-Волинський, понад 1500 км каналізаційних мереж обстежили. Можуть звернутися до нас, ми не тільки телеінспекцію проводимо, а й трасування мережі, їхнє розташування, пошук прихованих витоків», - сказав начальник відділу геоінформаційних систем та діагностики трубопровідних мереж КП «Житомирводоканал» Віталій Мильцев.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирводоканал каналізація телеінспекція діагностика  
Матеріали по темі