Суспільство

В Житомирській області є лише два готелі, які зараз мають офіційні зірки

24 June 2021, 13:45

З березня 2021 року відновила роботу Комісія з присвоєння зірок готелям.

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

«Повноваження з встановлення категорій готелям минулого року було передано від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства до ДАРТ, діяльність якого спрямовується Міністром культури та інформаційної політики України. До складу оновленої комісії увійшли представники ДАРТ, МКІП, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, представники громадськості, спеціалісти готельної та туристичної галузей», - йдеться у повідомленні.

За інформацією Державного агентства розвитку туризму, станом на 10 червня 2021 року офіційні «зірки» в Житомирській області мають лише два готелі:

«Дежа Вю» (м.Бердичів, вул. Вінницька, 3в) – чотири зірки, 40 номерів, 73 ліжко-місць, термін дії свідоцтва про встановлену категорію – 26.11.2019-26.11.2022;

«Рейкарц Житомир» (м.Житомир, майдан Замковий, 5/8) – чотири зірки, 62 номери, 124 ліжко-місць, термін дії свідоцтва про встановлену категорію – 22.04.2021-22.04.2026.

Зауважимо, що раніше в області крім двох вищезазначених ще один готель був з офіційними зірками: «Пан-Готель» (м.Бердичів, площа Привокзальна, 1-а) мав три зірки, строк дії свідоцтва закінчився 5 квітня 2020 року.

Готелі 4* вважаються об'єктами з високим рівнем сервісу та орієнтовані на людей із середнім достатком. Вони передбачають гарне місце розташування: у центральній локації міста або на першій лінії пляжу. В Україні вони мусять включати:

зону рецепції площею не менше 30 кв.м (з номерним фондом до 50 кімнат). Додаткову площу 0,8 кв.м на кожен наступний номер після 50;

автостоянку з охороною з кількістю місць не менш ніж 25 % від кількості номерів;

цілодобовий бар та цілодобове обслуговування номерів;

окреме приміщення для харчування персоналу;

не менш ніж один ліфт на кожні 60 номерів;

сауну;

послугу косметологічних процедур;

заклад харчування з кількома залами;

двомісні кімнати площею 15 м2, одномісні – 12 м2 (без урахування санвузла, коридора, балкона);

ванну;

килим у кімнатах;

два крісла або диван у номерах;

мінібар, чайник, склянки;

фен у номері;

кавовий столик;

робочий стіл і стілець.

«Будинок готелю повинен органічно вписуватися в архітектурний ансамбль вулиці (площі). Усі фасади будинку повинні відповідати певному, чітко вираженому архітектурному стилю; у випадку реконструкції будинку, який є історико-архітектурною пам'яткою, потрібно зберегти початковий вигляд фасадів, фресок, вітражів. Інтер'єр будинку повинен бути створений відповідно до єдиного дизайн-проекту, стіни прикрашені художніми творами, які гармонують з інтер'єром. Будівельні матеріали, меблі та устатковання громадських приміщень і номерів повинні бути з дорогих матеріалів, комфортні та у дуже доброму технічному стані. У всіх приміщеннях мають бути килими або килимові покриви відповідної якості. Постільна білизна з тонко тканих натуральних тканин, біла або кольорова. Санвузли повинні бути оснащені якісним дорогим устаткованням у відмінному стані, стіни і підлога покриті відповідним водонепроникним матеріалом не менше ніж на дві третини поверхні за висотою», - зазначається в ДСТУ для готелів категорії чотири зірки.

Зауважимо, що на популярному сайті бронювання житла Booking.com деякі місцеві готелі самовільно присвоюють собі зірки, нижче – цитати з опису «чотиризіркових» готелів:

Чотиризірковий готель «Гермес» із баром і садом розташований у Житомирі. До послуг гостей ресторан, цілодобова стійка реєстрації та безкоштовний Wi-Fi на всій території помешкання. Здійснюється обслуговування номерів. На території облаштовано безкоштовну власну парковку.

Готель «Царів хутір» розташований у селищі Царівка. До послуг гостей ресторан, бар, тераса, безкоштовний Wi-Fi на всій території закладу, а також дитячий ігровий майданчик. У закладі здійснюють обслуговування номерів. За додаткову плату гості можуть залишити автомобіль на приватній парковці.

Нагадаємо, у березні 2021 року голова обласної ради Володимир Федоренко ознайомився з матеріально-технічною базою готельного комплексу «Україна» та заявив, що разом з депутатським корпусом буде вирішувати майбутню долю та концепцію готелю «Україна», який повинен стати окрасою Житомира. 22 квітня Федоренко звільнив керівника комунального підприємства «Готельний комплекс «Україна» Петра Козенюка і з 23 квітня призначив нового керівника – заступника директора комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради Віктора Мельника.

Як повідомляв Житомир.info, 6 червня 2019 року на позачерговій сесії міськради депутати одноголосно дозволили «Фаворит Компані» за 60 мільйонів викупити готель «Житомир»: фірма, яке належить родині Розенблатів, була єдиним учасником аукціону з продажу готелю і запропонувала на 1 тис. грн більше від початкової ціни об’єкту. Зараз в будівлі триває реконструкція, переформатований готель «Житомир» планували відкрити восени 2021 року: це має бути тризірковий готель з лаунж-зоною та коворкінгом.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: готель ДАРТ  
Матеріали по темі