В Житомирському медичному інституті відкрили Навчально-тренінговий центр для студентів. У десяти симуляційних кімнатах студенти відпрацьовуватимуть практичні навички надання допомоги пацієнтам на манекенах та спеціальному обладнанні. Наприклад, приймати пологи, зробити укол або серцево-легеневу реанімацію.
Загалом у тренінговому центрі студенти зможуть відпрацювати більш ніж пів тисячі маніпуляцій та процедур.
Частина лабораторій вже працювала на базі інституту, дві створили нещодавно в рамках україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».
«Це симуляційна, в якій ми знаходимось. Операторська за нашою спиною і кімната дебрифінгу, в якій відбувається робота групи студентів і надалі аналіз виконання клінічного завдання студентами та викладачем. Особливість даної лабораторії - ми можемо імітувати будь-яку клінічну ситуацію максимально наближену до реальних умов», - каже керівниця Навчально-тренінгового центру Антоніна Можарівська.
На ремонт приміщень двох лабораторій з обласного бюджету виділили 500 тисяч гривень.
В рамках україно-швейцарського проєкту для інституту також закупили обладнання в існуючі лабораторії.
«Проєкт україно-швейцарський. Фінансування - Швейцарська конфедерація. В рамках проєкту фінансовий план на 5 років - 5 млн швейцарських франків. Зараз на 2 млн гривень закупили сучасне високотехнологічне обладнання для навчання наших студентів-медиків. Придбано кабінети симуляційної медицини, відеокамери, монітори, чотири робочих місця оснащені для дистанційного навчання, біля тридцяти сучасних манекенів, які дуже коштовні, і які мають сьогодні сучасні монітори спостереження за функцією пацієнта серцевої, легеневої діяльності і так далі», - розповідає ректор Житомирського медичного інституту Віктор Шатило.
Окрім цього в інституті до кінця 2022 року реалізують ще кілька проєктів, - зазначає керівниця офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».
«Найцікавіше - це студентські простори. Це затишні куточки для студентів, де вони можуть підготуватися до пар, зробити групове завдання. Це також електронна система для поселення студентів у гуртожитки, підтримка онлайн-навчання, платформи з наповнення курсів, розробка курсів з сімейної медицини», - додала керівниця офісу україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» Тетяна Степурко.
Нагадаємо, що у 2018 році житомирський медінститут став одним із шести медичних освітніх закладів країни, які обрали для україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».