Правоохоронці у Житомирі викрили корупційну схему у двох підрозділах Державної виконавчої служби Центрально-західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції. Протягом півтора року чиновники привласнювали кошти «мертвих душ» та осіб які забули, що їм повинні надійти гроші. Точні збитки від махінацій встановлюються, але лише за одним випадком СБУ задокументувала привласнення понад 200 тис. грн. 24 червня правоохоронці провели обшуки за місцями роботи фігурантів провадження.
Про це Житомир.info повідомили пресслужби ГУНП та УСБУ у Житомирській області.
«Схему організували два посадовці районних підрозділів виконавчої служби Житомира. Вони знаходили виконавчі провадження, стягувачі за якими не цікавилися поверненням коштів. Фактично, мова іде про стягувачів, які померли, або які закрили чи ліквідували підприємство. Організатори схеми активізували роботу підлеглих, - щоб дістати гроші у боржників. У більшості випадків, мова йшла про справи з виплатою аліментів та кредитні зобов’язання. Як правило, боржники погоджувалися платити, якщо не були на прямому контакті зі «стягувачами». Коли кошти надходили на рахунки Державної виконавчої служби, відбувалася друга частина «схеми». Посадовці давали вказівку своїм підлеглим на внесення постанов до інформаційної системи ДВС, якими перенаправляли кошти на «ліві» банківські картки. За оперативними даними СБУ, схема успішно працювала упродовж 2020-2021 років. Упродовж останніх декількох місяців лише по одній із підконтрольних посадовцям карток чиновники привласнили більше 200 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.
24 червня правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи двох фігурантів кримінального провадження та вилучили документацію, комп’ютерну техніку, ключі доступу до Реєстру виконавчих проваджень ДВС, банківські картки та інші можливі свідчення протиправної діяльності.
Після детального вивчення речових доказів у ході слідчих дій буде встановленокількість усіх постраждалихта загальну суму привласнених коштів.
Наразі досудове розслідування здійснюється за ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.
Викриття та блокування схеми проводили слідчі Слідчого управлінням ГУНП у регіоні за оперативного супроводу співробітників Управління СБ України Житомирщини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році у Житомирській області виконавча служба описала та арештувала майно чоловіка, який заборгував синам майже 63 тис. грн.