У Житомирі арештовану будівлю держпідприємства вартістю майже 9 млн грн «віддали» у приватну власність. Колишньому держреєстратору, який за підробними документами здійснив операції з відчуження майнового комплексу, повідомлено про підозру.
Про це 1 липня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури державному реєстратору повідомлено про підозру у зловживанні повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки, а також у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї (ч. 3 ст. 365-2 КК України, ч. 1 ст. 362 КК України). За даними слідства, колишній державний реєстратор комунального підприємства, зловживаючи своїми повноваженнями, незаконно змінив в автоматизованій системі інформацію про право власності на приміщення площею майже 1200 кв. м, що у місті Житомирі», - йдеться у повідомленні.
Відтак за відсутності належних документів, що підтверджують набуття права власності на це майно, чиновник безпідставно зареєстрував його за приватною особою.
«Унаслідок незаконної оборудки у лютому 2019 року з державної власності вибуло майно вартістю майже 9 млн грн, на яке ще у квітні 2016 року у рамках виконавчого провадження у зв’язку з мільйонним боргом державного підприємства накладено арешт, відомості про який офіційно внесені до Єдиного реєстру заборон», - повідомили в прокуратурі.
У пресслужбі управління СБУ в Житомирській області зазначили, що майновий комплекс, про який йде мова, належить Міністерству освіти і науки України та одному із вищих навчальних закладів Житомира.
«Державний реєстратор незаконно втрутився у реєстр речових прав і вивів із держвласності об’єкт нерухомого майна. Це комплекс у центрі міста площею 1200 квадратних метрів, а орієнтовна вартість його ‒ майже 9 мільйонів гривень.
За даними СБУ, зловмисником виявився державний реєстратор однієї з сільських рад Житомирської області. Як встановило досудове розслідування, у 2019 році чиновник (нині вже колишній) несанкціоновано вніс зміни у Реєстр речових прав на нерухоме майно, На підставі підроблених документів зловмисник незаконно відчужив майновий комплекс на користь фізичної особи. А потім це майно було перереєстровано на місцеву комерційну структуру», - повідомили в СБУ.
За даними СБУ, наразі ухвалою Господарського суду Житомирської області на майновий комплекс накладено арешт.
«На підставі матеріалів СБУ Житомирська обласна прокуратура звернулася до суду в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та державного вишу з приводу скасування незаконних дій держреєстратора і повернення об’єкта нерухомого майна у державну власність», - повідомили в СБУ.
Як зазначили в пресслужбі ГУНП в Житомирській області, 30 червня 29-річному колишньому держреєстратору повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу та перевіряють його можливу причетності до інших незаконних оборудок із майном.
Нагадаємо, двоповерхову будівлю Житомирського центру науково-технічної інформації та інновацій (ЖЦНТІ), що на Великій Бердичівській, 31, хочуть забрати у приватної фірми – ТОВ «Майфорс» та повернути у державну власність, а саме Державному університету «Житомирська політехніка». В оприлюднених матеріалах суду зазначається, що 15 лютого 2019 року державний реєстратор КП «Центр державної реєстрації» Садківської сільської ради Житомирської області Годзь Є.І на підставі неіснуючого акта про проведення електронних торгів незаконно здійснив державну реєстрацію права власності за Ройтбурд Мар’яною Миколаївною на об’єкт нерухомого майна загальною площею 1185,6 кв.м. А вже з 16 червня 2020 даний об’єкт відійшов у власність ТОВ «Майфорс», власниками якого є Денис Болейко та Олександр Швець.
Як повідомляв Житомир.info, на початку 2000-х державне підприємство «Житомирський державний центр науки, інновацій та інформатизації», зареєстроване в квітні 1998 року, очолив Володимир Матюшенко, з 2015 року ЦНТІ перебуває в стані припинення.
Житомир.info