Влада

Кабмін затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини батькові, бабі або діду

9 July 2021, 10:52

Кабінет міністрів затвердив Порядок надання відпустки при народженні дитини.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні 7 липня 2021 року.

«Відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більш як 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини», - йдеться у документі.

Право на відпустку має:

чоловік, дружина якого народила дитину;

батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Нагадаємо, Верховна рада на засіданні 15 квітня 2021 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», яким Кодекс законів про працю та закон «Про відпустки» доповнили новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Президент підписав закон 6 травня, 9 травня, наступного дня після опублікування, закон набув чинності. Кабінет міністрів повинен був у місячний строк з дня набрання чинності цим законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації.

Що думають житомиряни про «декрет для чоловіків» та які можливості відкриваються для батьків дивіться у сюжеті

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2020 року перший заступник прокурора Житомирської області Мирослав Пацкан пішов у декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: відпустка КМУ новонароджений дитина  
Матеріали по темі