Суспільство

У селі Житомирської області місцеві кілька років страждають через сусідство з підприємством із переробки деревини, яке працює попри рішення суду

13 July 2021, 12:23

У селі Білокоровичі Житомирської області уже кілька років поспіль місцеві страждають через сусідство з підприємством з переробки деревини. Викидами засипає хати, городи, криниці. Люди без перебільшення перестали вільно дихати. Чиновники, до яких зверталися, лише розводять руками.

Про це йдеться у сюжеті ТСН від 8 липня.

Відео ТСН

«Житель Білокоровичів на Житомирщині зібрав тирсу зі свого двору і трактором вивіз туди, звідки вона з'явилася, а саме на підприємство з переробки деревини, розташоване через дорогу», – розповідає журналістка.

Підприємство складає тирсу просто неба, тож її постійно чи розносить вітер, чи змиває дощ, скаржаться місцеві.

Олена Бацман згадує, що шар мокрої тирси був сантиметрів з п'ять, коли вони разом із чоловіком Віктором назбирали два тракторні ковші. На підприємстві подружжю заявили, що тирса не їхня. Тоді чоловік Олени викликав поліцію.

«Як дощ – тирса у дворі, і як вітер піднявся – тирса! Очі засипає всюди... Це не життя, це пекло. Куди не зверталися – відповідальних немає... лише я, тому що живу там», – обурюєтьсяВіктор Бацман.

За його словами, підприємство з виготовлення пелет з'явилося приблизно чотири роки тому. Гуде цілодобово, а тирса залітає у кожну щілину.

До колодязної води з присмаком тирси Валентина Мосійчук так і не звикла.

«Якщо п'єш, то відчуваєш і запах, і смак. Немає, де взяти іншу... вдома ми цю воду дитині кип'ятимо», – ділиться жінка.

Тим часом на зачинених воротах підприємства розмістили напис «Не працює» і номер телефону, за яким ніхто не відповідає. Рік тому суд ухвалив рішення про призупинення роботи заводу, однак реальність інакша.

«Щовечора у нас там як сніг іде... Якщо світло є, то точно сніг! І щодня ми дихаємо цією тирсою», – стверджують місцеві.

Державні органи влади визнають, що там постійні перевищення шуму та пилу, але заявляють, що всі важелі впливу вже використали.

«Директора підприємства було притягнено до адміністративної відповідальності. Однак там невеликі штрафи», – каже юрисконсультка ГУ Держпродслужби у Житомирській області Анна Волотівська.

За її словами, Держпродслужба звернулася до Нацполіції і написала заяву щодо притягнення директора до кримінальної відповідальності через умисне невиконання судового рішення.

«Рішення ще щодо даної заяви ми не отримали», – пояснила Волотівська.

У поліції ж зазначають, що не можуть зайти на територію підприємства без згоди власника.

Журналісти ТСН уже втретє знімають репортаж з Білокоровичів і втретє чиновники кажуть, що дозволів на роботу не давали. Але парадокс у тому, що підприємство як працювало, так і працює, а десяток родин просто не мають життя вже четвертий рік поспіль.

Нагадаємо, на пил, що засипає хати й городи, а також не дає дихати, жителі села Білокоровичі, нарікали і майже два роки тому, у вересні 2019 року. На роботу підприємства з переробки деревини люди скаржилися у поліцію, прокуратуру, в інші органи, однак результату не було.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Білокоровичі Олевський район пил тирса екологія Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі