Відтепер надавати дозволи на розміщення МАФів по місту буде виконавчий комітет Житомирської міської ради. Відповідне рішення у муніципалітеті прийняли 15 липня.
«Виконком буде розглядати попереднє надання згоди, якщо будуть заявки від підприємців на розміщення так званих МАФів. Зрозуміло, що дуже багато обурення людей зараз викликає встановлення цих МАФів. Для того, щоб це було прозоро, під камери, онлайн виконком буде брати на себе відповідальність», — каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
У департаменті містобудування та земельних відносин кажуть, що відмовити у встановленні МАФів можуть за умови невідповідності державним будівельним нормам.
«Встановлення тимчасових споруд регламентується наказом Мінрегіонбуду № 244, який передбачає написання заяви на погодження намірів, які тепер будуть погоджуватися рішенням виконавчого комітету. Причиною відмови у встановленні тимчасових споруди для провадження підприємницької діяльності в першу чергу — це відповідність затвердженій містобудівній документації. Є план зонування, який передбачає функціональні зони територій міста, до яких є чіткий перелік об’єктів, який може бути в тій чи іншій зоні, і у нас є такі функціональні зони, які не передбачають встановлення тимчасових споруд — це перший фільтр, який буде використовуватися. Друге — це наявність протипожежних та санітарних розривів, охоронних зон. Після сьогоднішнього виконавчого комітету рішення видається на максимальний термін — 5 років. Але раніше завжди видавався на рік, щоб підприємець міг почати і показати серйозність намірів і свою спроможність розмістити тимчасову споруду», — розповідає директор департаменту містобудування та земельних відносин Ігор Блажиєвський.
За словами Ігоря Блажиєвського за рік по місту виявляють близько двох-трьох десятків порушень.
«Останні роки паспорти прив’язки видавалися на перенесення. Тобто, якщо підприємець має тимчасову споруду в будь-якому іншому місці нашого міста, то ми розглядали питання щодо перенесення тих тимчасових споруд в інші місця, які підприємці зазначили в заявах. У нас є багато МАФів, які розміщені з порушенням будівельних норм, які встановленні самовільно. Припустимо приклад, біля Торгового центру, на Житньому ринку декілька місяців тому було прийнято рішення виконавчого комітету про демонтаж 5 чи 6 тимчасових споруд, які стоять з порушенням протипожежних розривів, а саме від будівлі торгового центру 10 метрів має бути до тимчасової споруди, п’ять метрів має бути від краю проїжджої частини. Взагалі, коли ми проїжджаємо по вулиці ми бачимо задню частину МАФа, яка в неналежному, неестетичному стані. До цього часу тривають судові процеси, і дані тимчасові споруди не демонтовані. Орієнтовно біля двох-трьох десятків таких тимчасових споруд по місту за рік набереться», — каже Ігор Блажиєвський.
Нагадаємо, 1 березня 2021 року на сайті Житомирської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому про демонтаж 14 самовільно встановлених кіосків на Житньому ринку та в гідропарку. Під час засідання виконкому 17 березня повідомили, що КП «Інспекція з благоустрою» надішле приписи власникам споруд, щоб ті демонтували їх самостійно протягом кількох днів. У випадку, якщо власники не приберуть кіоски, то комунальники демонтують їх за допомогою спецтехніки.