Влада

Держмолодьжитло провело відбір внутрішньо переміщених осіб, які отримають іпотечний кредит на житло за рахунок гранту

21 липня 2021, 16:56

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву отримав від банку KfW перший транш у розмірі 5 млн євро на кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», що реалізується в межах Угоди про фінансове співробітництво, підписаної Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов - інформувала 20 липня пресслужба Мінрегіону.

«Забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб. Тільки у відкритих електронних реєстрах учасників програм Держмолодьжитла обліковуються понад 18 тис. таких сімей і співпраця з KfW та Мінреінтеграції є надзвичайно важливою в контексті вирішення цього питання», – зазначив Олексій Чернишов.

Загалом на фінансування програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро. Кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більше 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

«Для участі у програмі сформовано окремий реєстр громадян (на базі чинних реєстрів), які ведуть регіональні управління Держмолодьжитла. Відбір 150 переможців відбудеться 21 липня. Він здійснюватиметься шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел. Процедура відбору транслюватиметься на Ютуб-каналі Фонду о 14-00», – наголосив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

У визначений час Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів відкритий відбір внутрішньо переміщених осіб, які отримають іпотечний кредит на житло.

Всього було зареєстровано 18042 учасників, серед 150 переможців є лише один представник Житомирської області (перші цифри коду 06) – Кравченко Ірина Олександрівна.

Нагадаємо, в травні 2021 року Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України: з 26 млн 153,2 тис. грн загальної суми субвенції Житомирська область отримає 1 млн 371,7 тис. грн, за які в Горщиківській сільській громаді Коростенського району хочуть придбати 4 квартири та 2 будинки(загальна сума субвенції 741,7 тис. грн), в Овручі – 2 квартири (загальна сума субвенції 630 тис. грн).

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2019 року Житомирське регіональному управлінні Держмолодьжитла оголосило про прийом заяв від АТОвців і переселенців для отримання пільгового кредиту на житло, всього надійшло 203 заяви: 161 – від учасників АТО (ООС) та 42 – від переселенців.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держмолодьжитло переселенці житло кредит грант Мінрегіон  
Матеріали по темі