Місто

До кінця липня в Житомирському обласному лабораторному центрі безкоштовно перевіряють овочі та фрукти на вміст нітратів

22 липня 2021, 14:25

У Житомирському обласному лабораторному центрі до кінця липня можна безкоштовно дізнатися, чи безпечні фрукти, ягоди, гриби або овочі. У лабораторії зазначили: приносити можна навіть ті, що мають кісточки. Крім того, безкоштовно можна перевірити лісові ягоди та гриби на вміст радіонуклідів.

«Приносити можна до кімнати прийом проб, 105 кабінет. Необхідна кількість для перевірки вмісту нітратів – не менше 500 грамів. Приходять до нас, пишуть заяву, ми це все записуємо, оформляємо і віддаємо до лабораторії. Також ми визначаємо вміст радіонуклідів в ягодах та грибах, наразі сезон, люди збирають. Вони також можуть їх доставити сюди. Об’єм повинен бути не менше 1 кг, якщо щось залишиться, то ми повертаємо. Ми зона, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, тому можуть бути випадки, що є перевищення вмісту радіонуклідів, тому кожен бажаючий може принести. Робимо це безкоштовно до кінця місяця», - говорить лікар загальної гігієни відділення санітарно-гігієнічних досліджень Святослав Ковтун.


Зазвичай перевірити овочі та фрукти на вміст нітратів коштує близько 60 грн.

«Коштує визначення нітратів – 46 грн 61 копійка без ПДВ, відповідно, до цієї суми треба додати 20% ПДВ», - каже лікар загальної гігієни відділення санітарно-гігієнічних досліджень Святослав Ковтун.

Ми вирішили скористатися можливістю та безкоштовно дізнатися всім нітратів у кавуні та дині, які придбали на торговельному майданчику по вулиці Довженка. Соковиті літні дари виявилися безпечними для вживання.

«Норма кавунів – не більше 60 мг/кг, дині – 90 мг/кг. В обох випадках дуже добрі показники. Диня показала 15,6 мг/кг, а кавун 11,6 мг/кг», - повідомляє лікар-лаборант-гігієніст санітарно гігієнічної лабораторії Ріта Хренова.

З початку літа перевищень вмісту нітратів у фруктах не було виявлено, кажуть в лабораторії.

«Фрукти та ягоди перевищень не було, а в овочах були. Буряк, капуста дають перевищення», - каже Ріта Хренова.

Приносити на дослідження фрукти, ягоди, гриби або овочі можна з 8:30 протягом робочого тижня. Результати повідомляють до кінця дня.Крім Житомира, дослідження також можна зробити в інших підрозділах ОЛЦ на території області.

Нагадаємо, 15 червня 2021 року в у лабораторії торговельного майданчика «Східний» розповіли, скільки нітратів у полуниці та показали, як її перевіряють.

Як повідомляв Житомир.info, продовж квітня лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, які працюють на ринках Житомирської області, вибракували понад 3 тисячі тонн овочів, у яких вміст нітратів перевищував допустимі рівні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: овочі фрукти нітрати лабораторний центр  
Матеріали по темі