Богунський районний суд м. Житомира розглядав адміністративну справу стосовно пошкодження автомобілів обірваним дротом тролейбусної лінії, що було зафіксоване 17 червня 2021 року на майдані Визволення. Йшлося про притягнення до адмінвідповідальності майстра дільниці контактної мережі СЕХ КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління». Відповідно до матеріалів суду, майстер не виконав своїх посадових обов’язків щодо належного утримання контактної мережі, через що і стався її обрив. Також працівник ТТУ мав би простежити, аби місце обриву було огороджене. Проте й цього зроблено не було, в результаті обірваний провід пошкодив три автомобілі: Toyota Avalon, Volkswagen Caddy та Volkswagen Passat. Майстра контактної мережі ТТУ суд визнав винним та призначив йому штраф у розмірі 850 гривень.
Постанову щодо адміністративного правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Богунський районний суд м. Житомира виніс 4 серпня 2021 року. В Єдиному реєстрі судових рішень постанову оприлюднили 9 серпня.
Так, відповідно до матеріалів суду, майстер дільниці контактної мережі «не вжив своєчасних заходів щодо належного утримання, що спричинило подальший обрив контактної мережі, який не було огороджено належним чином, що стало причиною дорожньо-транспортної пригоди за участі транспортних засобів».
Скріншот з постанови Богунського районного суду м. Житомира
У судовому засіданні працівник ТТУ своєї вини не визнав. Разом з тим, він підтвердив, що в його обов`язки входить обслуговування і ремонт контактної мережі всіх трамвайних і тролейбусних мереж у Житомирі. Однак зазначив, що перевірка стану мереж, відповідно до графіку, проводиться один раз на три місяці. Коли проводив перевірку востаннє – не пам`ятає.
Скріншот з постанови Богунського районного суду м. Житомира
Проте суд встановив, що відповідальність за стан тролейбусних дротів несе саме він, майстер контактної мережі, з вини якого і стався обрив, а в подальшому – ДТП.
Врешті, суд постановив: «ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 140 ч.4 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень».
Також на користь держави з майстра стягнули судовий збір в розмірі 454 гривні.
Нагадаємо, 17 червня 2021 року на майдані Визволення у Житомирі обірваний дріт тролейбусної лінії пошкодив автомобілі: Toyota Avalon, Volkswagen Caddy та Volkswagen Passat. Відносно водія Toyota патрульні склали протокол: було відомо, що автівка зачепила дріт, який звисав, за інерцією провід ударив ще два автомобілі. Директор комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» міської ради Андрій Нечуйвітер в коментарі зазначав, що на момент автопригоди дріт уже звисав над проїжджою частиною. Тобто, він упав не під час руху вказаних автомобілів, а раніше.
Постановою від 30 червня 2021 року Богунський районний суд виправдав водія автомобіля Toyota Avalon, на якого патрульні поліцейські склали протокол за порушення правил дорожнього руху на майдані Визволення. У протоколі було вказано, що водій, рухаючись дорогою, порушив ПДР та зачепив дріт, внаслідок чого сталося пошкодження автомобіля. Суд переглянув відео з камер, встановлених на АЗС, та дізнався про нові обставини події. На кадрах відео було видно, що обрив проводу контактної мережі стався під час руху тролейбуса. Тож складу правопорушення у діях водія суд не знайшов.