Події

Через зміну судді за наполяганням обвинуваченого розгляд справи про вбивство житомирського підприємця Жадька розпочали спочатку

15 September 2021, 14:59

Сім років у суді триває розгляд справи про жорстоке вбивство житомирського підприємця Олександра Жадька, що сталось у 2014 році в селі Зарічани. 14 вересня у Богунському райсуді міста Житомира відбулося чергове засідання, на якому вирішили почати розгляд справи з початку, бо замінили суддю і обвинувачений Володимир Довгалюк подав клопотання про повторний розгляд.

Про це в коментарі Житомир.info 15 вересня розповів Юрій Жадько, брат вбитого.

«Головуюча суддя Костенко представила нову бокову суддю Панченко, так як Гулак, яка була в трійці, пішла на пенсію влітку. Згідно з законодавством, при зміні складу колегії суддів, головуючий суддя запитує в учасників судового процесу чи продовжуємо розгляд справи та доказових матеріалів. Суддя Панченко заявила, що вона ознайомлена з матеріалами і готова далі продовжувати розгляд. Прокурор, ми, як потерпілі, і наші адвокати так само підтримали цю ідею, щоб продовжити розгляд справи. Але, обвинувачений Довгалюк заявив клопотання, що він хоче скористатися своїм правом, і щоб з самого початку розглядали всі матеріали: допит потерпілих, розгляд всіх 16 томів справи, всі документи, всі експертизи. Ми були вже на етапі допиту свідків і до кінця б цього року вже вийшли б на дебати, або ж на винесення ухвали суду. Але, так як змінився суддя, обвинувачений Довгалюк хоче затягнути справу, розуміючи, що він винен, бо там доказової бази достатньо, щоб винести йому вирок і дати довічне ув’язнення. Ми дуже незадоволені цим рішенням. Головуюча Костенко зауважила Довгалюку, що минулого року більше половини судових засідань були зірвані або перенесені його стороною по різним причинам», – каже Юрій Жадько.

Родичі загиблого Олександра Жадька вважають, що обвинувачений навмисне затягує розгляд справи і збираються клопотати про зміну запобіжного заходу Володимиру Довгалюку.

«Якщо так буде рухатись справа, то ми будемо вимагати, щоб замінили міру запобіжного заходу Довгалюку із застави, як зараз є, на тримання під вартою, тому що він зловживає своїм правом знаходитись на свободі, несучи небезпеку оточуючим і суспільству», – зауважив брат загиблого.

Юрій Жадько додає, що суд клопотання Довгалюка задовольнив, бо так вимагає закон і потерпілих знову допитали.

«Суд прийняв позицію обвинуваченого, бо згідно з законодавством він має таке право, якщо одна із сторін робить клопотання про розгляд справи з самого початку, суд зобов’язаний це клопотання задовольнити. Вчора ми знову заслуховували обвинувачений акт від прокурора, допитали нас, як потерпілих: мене, брата, нашу матір і дочку вбитого брата. Все почалось з самого початку. Наступне засідання заплановане на 16 грудня 2021 року», – каже Юрій Жадько.

Нагадаємо, 16 червня розгляд справи про вбивство житомирського підприємця Жадька знову перенесли через заміну суддів.

Як повідомляв Житомир.info, 23 квітня 2019 року суд розпочав повторний розгляд справи про вбивство житомирянина Олександра Жадька. 11 вересня 2019 року відбулося чергове засідання Богунського райсуду, судді склали перелік доказів, які планували знову досліджувати. 5 квітня 2021 року відбулося чергове засідання Богунського райсуду міста Житомира, який повторно розглядав справу про жорстоке вбивство Жадька. Тоді засідання знову вирішили перенести.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Жадько вбивство суд розгляд справи Довгалюк  
Матеріали по темі