Зрізати аварійне дерево в сквері, який реконструюють, швидше, ніж у дворі, адже на це може піти кілька місяців або ж навіть кілька років.
Отож, куди потрібно звертатися, якщо на вашій прибудинковій території аварійне дерево, скільки чекати та хто має право його зрізати дізнавалися журналісти Житомир.info.
Як пояснює начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк, є два варіанти розвитку подій, в залежності від стану дерева.
«Коли людина побачила, що дерево впало або гілка похилилася, дерево похилилося та загрожує життю і безпеці людей, мешканці повинні телефонувати на 15-80. Міський інформаційний центр приймає заявку і далі починає її обробляти, далі вона потрапляє на «Зеленбуд». Якщо дерево впало – вони його прибирають. Якщо гілка дерева, наприклад, висить над дитячим майданчиком і дійсно може спричинити якусь аварійну ситуацію, вони її видаляють. Другий варіант – це випадок, коли ми вважаємо, що, наприклад, це дерево аварійне. Тоді ми від ОСББ пишемо звернення на заступника міського голови Кондратюка Сергія Миколайовича. У нас є комісія зелених насаджень і вона виїжджає. Наприклад, у них там декілька заявок накоплюється і вони раз в тиждень, раз у два тижні, в залежності від пори року, виїжджають і опрацьовують заявки», - розповідає начальник управління житлового господарства Андрій Гуменюк.
Комісія з обстеження зелених насаджень складає акт та визначає, чи дійсно дерево аварійне. Далі його має зрізати підрядник – КП «Зеленбуд» та ФОП «Яловенко», які перемогли у тендерах.
«Цього року 1 млн 150 грн передбачено на кронування та видалення дерев. Це те, що було закладено», - зазначає Андрій Гуменюк.
В одному з тендерів є аварійні дерева, які чекають на видалення ще з 2016 року. Як пояснюють, заявок від мешканців надходить набагато більше, ніж можуть вказати у тендері.
«По першому тендеру було близько 430 дерев, якщо не помиляюсь, а дерев на видалення по другому тендеру – 210. Минулого року у нас взагалі не було тендеру по видаленню та кронуванню дерев, тобто це заявки 2016, 2017, 2018, 2019 років», - каже начальник управління житлового господарства.
Щоб не чекати, ОСББ або управляючі компанії можуть отримати акт обстеження у міській раді та за власний кошт звернутися до спеціалістів, які зріжуть дерево.
А от за знищення дерев без дозвільних документів громадяни можуть отримати штраф за статтею 153 КУпАП – від 170 грн до 510 грн. Покарання планують ще посилити.
«Від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів для фізичних осіб і від 30 до 50 для юридичних осіб, але, наскільки я знаю, є постанова у Верховній раді – хочуть збільшити у декілька разів штрафи. Тобто зрізати на свій розсуд дерево буде коштувати адміністративної відповідальності і досить суворої», - додає Андрій Гуменюк.
Нагадаємо, в центрі Житомира у сквері на розі вулиць Великої Бердичівської і Театральної, який реконструюють, зрізали майже всі дерева, вік яких був 30-40 років: першими «під ніж» пішли блакитні ялини, потім зрізали липи і клени.
Як повідомляв Житомир.info, в середині вересня 2020 року у Житомирі провели тендер на зрізання понад 400 аварійних дерев: найвигідніша пропозиція у 670 тис. грн у вінницької фірми. У вересні 2020 року у дворі по вулиці Ціолковського гілка з сухого аварійного дерева впала і пошкодила припаркований автомобіль. Жителі казали, що неодноразово звертались в керуючу компанію, але безрезультатно.