Коростишівська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно фізичної особи-підприємця за фактом заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Підприємець у 2018 році виконував роботи з капремонту доріг у двох селах Коростишівського району, у результаті чого привласнив майже мільйон гривень.
Про це 23 вересня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Слідством встановлено, що у листопаді 2018 року фізична особа-підприємець, виконуючи відповідно до договорів підряду роботи з капітального ремонту доріг в с. Мамрин та в с. Смолівка за бюджетні кошти, використовуючи свої повноваження, користуючись правом підпису документів від імені указаного товариства, внесла до офіційних документів, зокрема, актів приймання виконаних робіт та довідок про їх вартість, завідомо неправдиві відомості», - йдеться у повідомленні.
У результаті таких неправомірних дій, підприємець привласнив майже мільйон гривень.
“Злочин викрила окружна прокуратура спільно з управлінням СБУ в області та поліцією.
Відтак, з метою відшкодування завданих територіальній громаді збитків, процесуальним прокурором заявлено до суду позов про стягнення зазначеної суми”, - повідомили в прокуратурі, зауваживши, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За даними ресурсу ProZorro, наприкінці жовтня 2018 року Харитонівська сільська рада уклала угоду з ФОП Рябоконь Зінаїда Борисівна на капітальний ремонт дороги по вулиці Шевченка в селі Мамрин вартістю 1,5 млн грн. На початку листопада того ж року Харитонівська сільська рада уклала ще одну угоду з цією підприємницею на ремонт дороги по вулиці Миру в селі Смолівка вартістю 650,8 тис. грн.
ФОП Рябоконь Зінаїда Борисівна займалася підприємницькою діяльністю з 2017 по 2020 рік. Зареєстрована підприємниця у смт Ставище Київської області, основним видом діяльності ФОП було будівництво доріг і автострад.
Нагадаємо, 22 вересня 2021 року пресслужба ГУНП у Житомирській області повідомила про привласнення пів мільйона бюджетних коштів підрядником на ремонті двох сільських доріг: вулиці Дачної в селі Харитонівка та вулиці Шевченка в селі Мамрин Харитонівської громади..
Як повідомляв Житомир.info, 16 вересня 2021 року пресслужба ГУНП у Житомирській області повідомила про розтрату бюджетних коштів у Коростишівському районі: під час ремонту доріг у чотирьох селах підрядник незаконно заволодів майже мільйоном гривень.