У Житомирській області 22 вересня органи управління, сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування аеродрому «Озерне», рятувальники, військові та медики вчились ліквідовувати аварію літака, проводити пошуково-рятувальні роботи та рятувати постраждалих.
Про це повідомила пресслужба Головного управління ДСНС у Житомирській області.
«За їх легендою від оперативного чергового військової частини надійшло повідомлення про введення керівником польотів аварійної стадії «НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ» щодо гелікоптера МІ-8, який виконував політ за маршрутом Жуляни-Озерне. З гвинтокрилом зник зв'язок при виконанні розвороту і у визначений час посадку в аеропорту Озерне повітряне судно не виконало. На борту гелікоптера перебувало 3 члени екіпажу та 7 пасажирів.
До пошуково-рятувальних робіт було залучено штатні сили та засоби наземної пошуково-рятувальної служби військової частини та Головного управління ДСНС в області. Після уточнення інформації військовими та рятувальниками визначено район пошуку МІ-8: між населеними пунктами Станишівка, Новогуйвинське, Озерне та Скоморохи Житомирського району. Згодом на лінію «101» від місцевого мешканця надійшло повідомлення про падіння гелікоптера поблизу населеного пункту Новогуйвинське, у напрямку 500 м від кладовища до водойми на р. Гуйва. Рятувальники, які прибули до місця пригоди, одразу ж приступили до гасіння пожежі гелікоптера, який впав на землю. Було організовано пошуково-рятувальні роботи, до яких також залучили кінологічний розрахунок. За результатами пошуку вдалося знайти усіх членів екіпажу та пасажирів борту, серед яких один загиблий та дев’ять травмованих. Постраждалих відшукали у водоймі, на дереві, під уламками гелікоптера, а також у лісосмузі, що у квадраті падіння гвинтокрила. Усіх травмованих госпіталізовано до стаціонарних медичних закладів міста Житомира. Бійці ДСНС надавали допомогу військовим у гасінні пожежі гелікоптера, проведення аварійно-рятувальних робіт, пошуку та транспортування постраждалих до автомобілів швидкої допомоги», - йдеться у повідомленні.
Під час підбиття підсумків керівником тренування надано оцінку їх проведення. Зокрема, було наголошено, що у разі виникнення такої надзвичайної події час йде на хвилини. Головна мета: якомога швидше виявити місце аварії повітряного судна, щоб оперативно надати допомогу постраждалим. Озерне залишається стратегічною точкою авіаційного простору України, тому саме такі тренування допомагають визначити та вдосконалити рівень готовності військової частини, рятувальників діяти у разі подібної аварії та ефективно взаємодіяти з відповідними службами.
Нагадаємо, 12 вересня на поле поблизу Житомира впав легкомоторний літак: пілота госпіталізували.
Як повідомляв Житомир.info, 23 вересня у Житомирі СБУ проводить раптові антитерористичні навчання на комбінаті «Рекорд».