Події

У Житомирі викрили медиків обласного онкодиспансеру: змушували пацієнтів купувати ліки, які безкоштовно давала держава

27 September 2021, 15:10

У Житомирській області правоохоронці викрили схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих.

Про це 27 вересня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«24 вересня слідчі Головного управління Нацполіції в області провели обшуки у службових кабінетах одного з лікувальних закладів Житомира та низці аптечних пунктів. Заходи проводились у рамках розслідування злочинної схеми збагачення за рахунок онкохворих. Триває встановлення усіх причетних», – йдеться у повідомленні.

Під час досудового розслідування зібрані свідчення про організацію протиправної діяльності завідуючим одним з відділень лікарні. До реалізації злочинної схеми він залучив свого колегу.

«Попередньо, медики призначали препарати реальним хворим, які проходили протипухлинну терапію, але вони їх не отримували. Ліки згодом по документах списувались, а у реальності продавались представникам приватних аптекарських мереж у кількох областях України за значно заниженими цінами», – інформують у поліції.

За наявною інформацією, така схема діяла принаймні упродовж останніх пів року, щомісячно забезпечуючи дохід її організаторам у розмірі близько півмільйона гривень.

Слідчі поліції за участі співробітників УСБУ та під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури провели низку санкціонованих обшуків у службових кабінетах лікарів та в аптечних пунктах.

Цього ж дня з автомобіля одного з учасників злочинної схеми було вилучено готівку у майже півмільйона гривень та чергову партію ліків (50 упаковок вартісного протипухлинного препарату).

Нині триває подальше досудове розслідування за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Правоохоронці встановлюють інших можливих учасників протиправної діяльності.

Законодавством за таке правопорушення передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Пресцентр Служби безпеки України назвав медзаклад, медики якого налагодили схему. Йдеться про Житомирський обласний онкологічний диспансер.

«Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі. Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава», – пише пресцентр СБУ.

За наявною інформацією, організував протиправну діяльність завідувач одного з відділень онкоцентру спільно зі своїм колегою. Медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках – це при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Медики-шахраї «списували» отримані ліки і продавали їх приватним аптекам за пів ціни.

У ході обшуків, проведених у службових кабінетах обох зловмисників та у їх приватних автомобілях; в аптечних пунктах, задіяних у протиправній схемі, вилучили:

• майже пів мільйона гривень готівки;

• чергову партію готових до «збуту» ліків (50 упаковок дороговартісного медпрепарату).

Очевидно, що мова йде про препарат «Паклітеро», за даними ресурсу https://tabletki.ua, один флакон цього препарату в аптеках коштує близько тисячі гривень. Відповідно до інформації, вказаній в інструкції, препарат відпускається за рецептом.

Нагадаємо, керує онкодиспансером депутат Житомирської облради Ігор Сабадаш: на сесії обласної ради 2 листопада 2017 року депутата Ігоря Сабадаша (фракція Блоку Петра Порошенка) призначили на посаду головного лікаря обласного онкологічного диспансеру з укладанням контракту на 5 років. На місцевих виборах 2020 року Ігор Сабадаш був обраний депутатом Житомирської обласної ради від партії «За майбутнє». Зарплата керівника обласного онкодиспансеру за 2020 рік становила 263 тис. 629 грн.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2019 року Генеральна прокуратура України інформувала про групу шахраїв, які у Житомирі та ще двох обласних центрах видавали себе за іноземних лікарів та пропонували «чудо-ліки».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: онкодиспансер шахрайство корупція розтрата  
Матеріали по темі