У Богунському районному суді м. Житомира 27 вересня продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.
У залу суду не з’явилися потерпілі, тому на засіданні розглянули лише два питання – зміна адвоката для обвинуваченого Анатолія Захаренка та продовження запобіжного заходу.
Під час засідання обвинувачений повідомив, що його представлятиме новий адвокат – Андрій Шкварко.
Новий адвокат обвинуваченого клопотав, щоб Захаренку змінили запобіжний захід на домашній арешт через стан здоров’я, а прокурор – про продовження строку тримання під вартою.
«Не згоден з паном прокурором, тому що як я мушу з’являтись постійно в суди, а чомусь на третє засідання пан прокурор потерпілого ніяк не може привести. Не відомо з яких причин він не з'являється, це серйозне порушення – тричі ігнорувати й не з’являтися до зали судових засідань. І чому мені пан прокурор не вручає обвинувачення про тримання під вартою, хоча він повинен за три години до початку розгляду вручити мені, щоб ознайомитись і поспілкуватись з адвокатом. Він не дає цієї можливості протягом усього суду – 1,5 року майже. Він має право заявити це у судовому засіданні, але мені він має розписатися, дати цей папірець. Це порушення, і серйозне порушення. Мало того, що він не виконує рішення суду і апеляційного, і першої інстанції – не вивезли мене у лікарню, до цього є стаття 382 – невиконання судового рішення. Це можна робити посадовій особі, а з мене вимагають усе. Невідомо, як живу, мене ніхто не бачить, що я без пігулок, без усілякої медичної допомоги, виживаю у цій камері. Прошу єдине – дайте мені можливість прооперуватися і підлікуватися. Ніхто мене в цьому не чує, а запобіжний захід, знаєте, які ризики? Ніяких немає ризиків взагалі, не існує їх. Я розумію, що мені приписують голосну статтю, але у вас є всі підстави. У вас люди, які зі мною прожили не один десяток років і вам подавали усі підписи, клопотання, все робили. І ризики, в чому вони, ризики? Потерпілі їх хочуть – ігнорують, а хочуть – ні. А я маю їздити сюди, ось вам усі ризики, вони моєї смерті хочуть і все», — сказав обвинувачений Анатолій Захаренко.
Суд вирішив не змінювати запобіжний захід у виді тримання під вартою Анатолію Захаренку і продовжив його ще на 60 діб. Наступне засідання по справі заплановане на 9 листопада.
Нагадаємо, через неявку потерпілого та одного з адвокатів 14 вересня Богунський районний суд відклав розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.
Нагадаємо, 9 листопада 2020 року в Богунському районному суді Житомира відбулося перше засідання по справі про масове вбивство. 10 лютого 2021 року Вадим Федюнін, який вижив під час стрілянини на ставку в Новоселиці, на суді розповів свою версію подій. 19 травня в суді виступав обвинувачуваний Анатолій Захаренко: запевнив, що гості стріляли в нього перші, він захищався і сам викликав поліцію. 4 червня мали проходити судові дебати, але їх перенесли на наступне засідання. Родичі вбитих зазначали, що вимагають для Захаренка довічне позбавлення волі. 25 серпня
Житомирський апеляційний суд розглядав апеляційну скаргу обвинуваченого Захаренка на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 2 серпня 2021 року, якою йому продовжено строк тримання під вартою до 30 вересня 2021 року включно. Обвинувачений хотів вийти під домашній арешт. 14 вересня через неявку потерпілого та одного з адвокатів Богунський районний суд відклав розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.
Як повідомляв Житомир.info, 22 травня 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району орендар ставу застрелив сімох киян, які приїхали порибалити. На місці стрілянини правоохоронці вилучили 5 одиниць зброї, одна рушниця належала орендарю ставка. Чоловіку оголосили про підозру, а поліція показала відео огляду місця події. 23 травня Житомирський суд арештував на два місяці 58-річного орендаря ставка Анатолія Захаренка. Згодом єдиний, хто вижив в стрілянині – Вадим Федюнін, ветеран батальйону імені Кульчицького – дав перше інтерв’ю після трагедії.