Події

​Екскерівника департаменту Житомирської ОДА та пов’язаного з ним підрядника підозрюють у “відмиванні” 1 млн грн на будівництві амбулаторії

30 September 2021, 12:09

Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох осіб, які скоїли кримінальне правопорушення під час будівництва амбулаторії з житлом для лікарів у Малинському районі. Із бюджетних коштів зайво перерахували понад 1 млн грн, які привласнив підрядник.

Про це 30 вересня повідомили пресслужби Житомирської обласної прокуратури та ГУНП у Житомирській області.

«За даними слідства, зловживання з бюджетними коштами скоєно у період грудня 2018 – вересня 2019 року. Підрядник, споруджуючи амбулаторію у с. Нові Вороб’ї на загальну суму майже 4,4 млн грн, насправді не виконав значний обсяг робіт та безпідставно вніс до актів відомості про їх виконання на суму понад 1 млн грн. Офіційні документи з неправдивими відомостями, за змовою із директором товариства-підрядника, засвідчив своїми підписами і печаткою інженер з технічного нагляду, який здійснював контроль за якістю будівництва», - йдеться у повідомленні Житомирської обласної прокуратури.

Замовником будівництва є департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, ексдиректор якого допустив службову недбалість та погодив документи для здійснення оплати. Із бюджету зайво перерахували понад 1 млн грн, які привласнив виконавець робіт.

«Відтак наразі 32-річний керівник підприємства обвинувачується у ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України; 56-річний інженер з технічного нагляду - у ч. 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України та 42-річний колишній керівник департаменту ОДА – у ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України)», - поінформували в ГУНП у Житомирській області.

У пресслужбі прокуратури зауважили, що зазначені особи причетні до скоєння кримінальних правопорушень, виявлених під час спорудження інших амбулаторій в області.

За даними ресурсу ProZorro, восени 2018 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, який на той час очолював Євген Кульчицький (звільнився з посади у вересні 2019 за угодою сторін), провів тендери та уклав 22 договори на будівництво сільських амбулаторій на 1-2 лікарів з житлом. Договори були укладені з п’ятьма фірмами-підрядниками, при цьому найбільшу кількість договорів було укладено з ПП «Прогрес-Буд», яке до 30 січня 2018 очолював Євген Кульчицький.

Серед 22 сіл Житомирської області, в яких мали з’явитися нові амбулаторії - село Нові Вороб’ї. Перемогу у тендері, оголошеному у вересні 2018 року, отримало ПП «Прогрес-Буд». З фірмою уклали угоду на 6.7 млн грн.

ПП «Прогрес-Буд» - житомирська фірма зареєстрована в 2004 році. Основним видом діяльності фірми є знесення, статутний капітал - 200 грн. Власником і керівником фірми з січня 2018 є Дмитро Парфенюк.

Технічний нагляд за будівництвом амбулаторії виконував ФОП Докійчук Олександр Петрович. З ним департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА уклав угоду в грудні 2018 року на 69,4 тис. грн.

Олександр Докійчук зареєстрований як ФОП з 2015 року. Основним видом діяльності підприємця є будівництво житлових і нежитлових будівель.

Зазначимо, що у серпні 2020 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА уклав ще одну угоду вартістю 4,2 млн грн на будівництво амбулаторії у с Нові Вороб’ї з ТОВ «Укрвишбуд».

Нагадаємо, у вересні 2020 року керівнику житомирської фірми ПП «Прогрес-Буд» повідомили пропідозру в розтраті майже 1 млн грн на будівництві сільської амбулаторії в селі Борщів Радомишльського району.

У березні 2021 року трьом особам: екскерівнику департаменту Житомирської ОДА, підряднику та інженеру, повідомили про підозру у розтраті 1,6 млн грн бюджетних коштів на будівництві сільської амбулаторії в селі Борщів Радомишльського району. На початку квітня 2021 суд почав розгляд справи.

Як повідомляв Житомир.info, у вересня 2018 року ОДА анонсувала початок будівництва в Житомирській області 22 нових амбулаторій з проживанням для 1-2 лікарів. У листопаді повідомляли, що вже почали будівництво трьох амбулаторій. На початку березня 2019 року ОДА інформувала, що вже майже завершили зведення стін на 18 об’єктах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Прогрес-Буд амбулаторія відмивання привласнення Нові Вороб'ї  
Матеріали по темі