У Житомирі протягом вересня майже щодня вранці можна побачити безхатченка, який ночує на зупинці транспорту на Великій Бердичівській. Про чоловіка неодноразово писали в соцмережах житомиряни.
«Знайомтеся, це - Руслан, чоловік, що вже другий тиждень поспіль живе отак просто неба в центрі міста Житомир на зупинці! За цей період лише один раз з ним спілкувалася поліція, але помахавши один одному руками, вочевидь активно пояснюючи куди потрібно іти, ситуацію на жаль це так і не змінило.Звичайно, потрібна допомога і не в одноразовому порядку, як це робила я із рідними. Принести декілька раз поїсти, чаю та теплого одягу ситуацію вкрай не змінить...», - написала Ira Kireychuk.
На позачерговому засіданні виконавчого комітету 1 жовтня про ситуацію доповіла директор департаменту соціальної політики міської ради Вікторія Краснопір.
«Людина дуже складна, свого часу він втратив житло і це житло вже декілька разів перепродано і відновити його житлові права неможливо. Він багато разів перебував в нашому центрі для безхатченків по провулку Першому іподромному, 15 а. Йому там створювали всі умови для того, щоб він міг помитися, похарчуватися, спати під дахом, займатися суспільно-корисною працею. Йому тричі відновлювали паспорт, оформили пенсійне посвідчення і відповідно пенсійні виплати на картку в банку. За ним просто доглядали і зробили все, щоб він мав можливість стати на нормальний шлях. Оскільки ми можемо забрати в притулок для безхатченків людину лише шляхом переконання і з його доброї волі і без будь-якого примусу, то просто взяти і його насильно перемістити ми не можемо. Він цього робити не хоче, не усвідомлює своїх дій, а примусити ми не маємо права, бо теж є коло людей, які стають на його захист. Документи на нього є, виплати є. Будемо пробувати ще і ще з відповідними службами поліції та медиків його переконувати поїхати в центр безпритульних, де в нас є всі умови. Але ця людина асоціальна, з ним дуже складно, тому будемо працювати ще і ще і просимо громадян зрозуміти і нас, бо ми теж маємо дотримуватись законодавства», - зазначила Вікторія Краснопір.
І додала, що центр для безхатченків розрахований до 100 осіб, в зимовий період це десь 100-150 осіб, а на разі там перебуває 35 осіб.
Як карантин 2020 року вплинув на життя житомирських безхатьків – дивіться у сюжеті
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці 2015 року в Житомирі офіційно відкрили будинок благодійної організації «Міський центр обліку бездомних осіб», який безхатченки облаштовували власноруч.