В Житомирській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я, у порядку денному було одне питання: ситуація, яка склалася у комунальному некомерційному підприємстві «Житомирський обласний онкологічний диспансер».
Про це 5 жовтня повідомила пресслужба облради.
Під час роботи, голова комісії, депутат обласної ради (фракція «За майбутнє» - ред.), керівник онкодиспансеру Ігор Сабадаш доповів щодо даного питання.
«Шановні присутні, депутати, громадськість… Я, як керівник закладу, завжди боровся та буду боротися зі зловживанням у галузі медицини. З самого початку моєї боротьби у мене з’явилось багато ворогів, проте деякі схеми вдалося побороти. Подія, що мала місце нещодавно, обурила усіх. Ми, як колектив, і я, як керівник, засуджую вчинені дії. Колектив наразі усіляко сприяє слідству. У зв’язку із відкриттям кримінального провадження, було створено комісію, в результаті роботи якої, фігурантів справи було відсторонено від виконання обов’язків на період слідства, поки їх вина не буде доведена, чи вони не будуть виправдані. Хочу наголосити, що колектив усіляко співпрацює зі слідством аби виявити інші схожі факти, якщо такі мали місце. Я сам ініціював внутрішні перевірки у закладі. Безперечно, думка усіх - винні мають бути покарані! Так, хочу повідомити, що відповідно до одного з фігурантів даної справи і раніше були скарги щодо його протиправної діяльності. І мною, як керівником закладу, дану особу було звільнено з посади, проте, рішенням суду його було поновлено.Ті, хто очорнили колектив лікарні та професію лікаря в цілому, мають понести відповідальність відповідно за Законів України», - наголосив Ігор Сабадаш, голова постійної комісії з охорони здоров’я.
В результаті роботи комісії було проголосовані наступні рішення:
рекомендувати усім закладам охорони здоров’я комунальної власності запровадити чіткий облік медичних препаратів та виробів медичного призначення, які пацієнти купують за власні кошти,
на наступне засідання комісії, запросити правоохоронні органи для інформування депутатського корпусу та громадськість щодо ходу слідства.
«Ще раз хочу наголосити, що обласна рада зацікавлена у швидкому та неупередженому слідству», - резюмував заступник голови обласної ради Володимир Ширма.
Нагадаємо, наказом від 1 жовтня 2021 року створена комісія з проведення службового розслідування можливих фактів зловживання службовим становищем та незаконного заволодіння лікарськими засобами посадовцями закладу, а троє працівників відсторонені від посад: завідуючий хіміотерапевтичним відділенням Гринчук С.О., лікар уролог Пономарьов О.В., медична сестра по введенню хіміопрепаратів Калюжна Л.І. В серпні 2020 року Сергій Гринчук, який зараз є депутатом Житомирської міської ради від ОПЗЖ, був переведений з посади зав.відділення на посаду лікаря онколога цього ж відділення, не погоджуючись з наказом керівництва онкодиспансеру Гринчук звернувся до суду і рішенням від 16 грудня 2020 року був поновлений на посаді завідуючого хіміотерапевтичним відділенням.
Як повідомляв Житомир.info, 26 вересня 2021 року правоохоронці повідомили, що у Житомирській області викрили схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих: медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Ліки згодом по документах списувались, а у реальності продавались представникам приватних аптекарських мереж у кількох областях України за значно заниженими цінами, така схема діяла принаймні упродовж останніх пів року, щомісячно забезпечуючи дохід її організаторам у розмірі близько півмільйона гривень. 28 вересня керівництво Житомирської облради надало офіційний коментар щодо ситуації з обшуками в онкодиспансері. Директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш заявив, що весь колектив шокований, що їх колеги заробляли на препаратах для важкохворих людей.