У Житомирі справжній ажіотаж на вакцинацію проти COVID-19. У центрі вакцинації, який знаходиться в «ОЛДІ» (вул. Михайла Грушевського, 5) з самого ранку 21 жовтня утворилися величезна черга. Люди скаржаться, що не розуміють коли він починає працювати, адже інформація про графік роботи усюди відрізняється. На питання: чому не вакцинувалися раніше, житомиряни відповідають по-різному.
«Я ще прийшов сюди о 8:50 і вже була черга. Кажуть, що вчора взагалі 300 людей на вулиці чекали. Раніше чому не прийшов? Багато ходить чуток, що вакцина не дуже добре впливає на організм, але вже першу дозу вакцини я зробив. Я б і не вакцинувався, але держава робить так, що без вакцини людина не зможе потрапити в лікарню, поліклініку, громадський транспорт, тому, хочеш чи ні, але змусять кожного», — каже Віктор.
«Не хотіла вакцинуватися, а тепер вирішила провакцинуватися, діти сказали, що треба робити щеплення», — говорить Тамара.
«Плутанина дуже серйозна, взагалі не організовано, на сайті пишуть, що прийом з 8 год, тут пишуть, що з 12 год, а охоронець в «ОЛДІ» сказав, що на 10:30, дуже багато людей просто пішли. Вакцинуюсь вперше, раніше не хотів, зараз хочу, бо можуть закрити спортзали», — каже Іван.
В амбулаторії на Покровській, 159 черги немає. Тут щеплюють лише вакциною Pfizer і лише за записом, з 10 по 15 годину.
У житомирському Центрі ПМСД кажуть: за останні два дні кількість бажаючих вакцинуватися проти COVID-19 значно збільшилась.
«Люди почали більше звертатися, хоча раніше майже пів місяця ми мали різкий спад по вакцинації. Зараз іде приріст, і ми збільшили години в «ОЛДІ», пункт вакцинації починає працювати з 10:30, і збільшилася кількість відвідувачів у пунктах щеплень по вулиці Героїв десантників, Чуднівській, Покровській, площі Польовій та в «Епіцентрі» на Київському шосе. Більше це пов’язано з тим, що збільшилась захворюваність та зі змінами в наказі МОЗ з приводу допуску та недопуску невакцинованих державних службовців до роботи», — розповідає директор центру вакцинації у Житомирі Олександр Косміна.
І додає: черги збільшилися і на ПЛР-тест.
«ПЛР-тести також почали робити більше, ми бачимо це по випадках захворюваності. Також у нас в амбулаторіях використовувалися швидкі тести, зараз вони в деяких амбулаторіях закінчилися, і поки що нові ми не отримали, потрібно вже робити ПЛР-тести, тому кількість ПЛР-тестів також будуть збільшувати з дня на день. На тому тижні в середньому ПЛР-тести зробили 180 людей за добу, станом на сьогодні - це близько 400 людей. За добу з виїзними бригадами по підприємстві в день було близько 700 проведено вакцинацій, на даний момент ми бачимо не менше 1500 тисячі по місту, з виїзними бригадами по підприємстві», — каже Олександр Косміна.
Нагадаємо, 23 жовтня, у спортивному залі школи №6 на майдані Короленка, 7 в Житомирі відновлює роботу Центр масової вакцинації, який діяв упродовж літа і припинив роботу на початку нового навчального року.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі до 26 жовтня відтерміновують карантинні обмеження для бізнесу: 100% персоналу повинні мати сертифікати про вакцинацію або ПЛР-тести. А з 21 жовтня для міжобласних поїздок пасажирам у регіонах з «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнями епіднебезпеки потрібно мати COVID-сертифікат або негативний ПЛР-тест.