З 21 жовтня патрульна поліція Житомирської області перевіряє наявність COVID-сертифікату чи негативного тесту на коронавірус у пасажирів та водіїв у міжобласному транспорті. Зранку 22 жовтня на автодорозі Київ-Чоп журналістам показали, як патрульні перевіряють COVID-документи у міжобласному транспорті.
Спершу патрульні поліцейські перевіряють COVID-документи у водія, далі заходять до салону і просять пасажирів по черзі показати документи: український паспорт, сертифікат про повний курс вакцинації/довідку про отримання першої дози або негативний ПЛР/експрес-тест. Сертифікати з кодом перевіряють за допомогою планшету.
«Перевіряємо кожного пасажира, довідки про щеплення. Якщо є код на довідці, то перевіряємо по коду. Воно (планшет) все показує, всю інформацію про особу і дату вакцинації. В «Дію» так само можна перевіряти код, але там знизу пишеться коли оновлено. Якщо він сьогодні оновлює і показує, якщо воно дійсне, то дійсне. В паперових сертифікатах прописано, з якого числа сертифікат діє і до якого діє. У яких сертифікатах немає цієї інформації, перевіряємо по коду. Зараз вже і маршруток мало ходить і людей мало, тому що сертифікати не у всіх є, а беруть сертифікованих людей і їх дуже мало. Але ще сьогодні не було людей, які не мали сертифікату», - розповідає працівник патрульної поліції Віталій Баранівський.
За годину патрулювання вдалося перевірити лише два автобуси, адже міжобласного транспорту на автодорогах дійсно поменшало. Усі пасажири у двох автобусах були з відповідними документами.
Проте вчора житомирські патрульні фіксували випадки, коли перевізники порушували карантинні вимоги.
«Працюємо на дорогах сполучення міжнародного значення, це Київ-Чоп, Київ-Ковель-Ягодин, а також автодорога у вінницькому напрямку. Відучора ми почали цю роботу і вже були такі випадки, що ми фіксували автобуси, у яких знаходились пасажири без відповідних сертифікатів. Ми це фіксували для подальшого складання протоколу і притягнення перевізників до відповідальності», - каже працівник патрульної поліції Віталій Шатохін.
Патрульні мають право скласти протокол, який надалі направляється до суду. За порушення карантинних вимог перевізнику може загрожувати штраф від 34 тис. грн до 170 тис. грн.
У пасажира або у водія, які не мали документів, на місті відбирають пояснення, далі транспорт відпускають. Патрульні нікого з салону не висаджують, транспорт не розвертають, адже за порушення відповідатиме лише перевізник.
Нагадаємо, з 21 жовтня для міжобласних поїздок пасажирам у регіонах з «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнями епіднебезпеки потрібно мати COVID-сертифікат (у паперовому вигляді чи у додатку «Дія») або негативний ПЛР-тест. Такі ж обмеження почали діяти й для пасажирів залізничного транспорту.
Як повідомляв Житомир.info, 11 жовтня 2021 року на позачерговому засіданні Кабмін затвердив нові правила міжрегіональних автобусних перевезень.