Події

​У Житомирі судили хлопців, які обікрали міську бібліотеку: троє отримали штрафи, двоє – громадські роботи

26 October 2021, 14:33

Суд виніс вирок молодим житомирянам, які у листопаді 2020 зламали замок і обікрали міську бібліотеку на Мальованці: винесли системні блоки і монітор. Обвинувачені - троє неповнолітніх (двоє учнів ЗОШ №1 та учень гімназії №23) та двоє повнолітніх – раніше до кримінальної відповідальності не притягувались.

Вирок Богунського райсуду Житомира від 5 жовтня 2021 оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У матеріалах суду зазначається, що крадіжка відбулась з приміщення бібліотеки по вулиці Святого Іоанна Павла Другого, 3 у місті Житомирі близько 19.00 11 листопада 2020 року. Четверо друзів вирішили залізти до бібліотеки, аби щось вкрасти. Двоє проникли всередину через вікно, зламали навісний замок книгосховища і покликали решту товаришів. Хлопці увімкнули ліхтарики на телефонах і почали оглядати книгосховище, а потім від’єднали системний блок «Vinga» і винесли його з бібліотеки.

Через пів години один з хлопців повернувся до бібліотеки, цього разу «напарником» взяв товариша, який не фігурував у попередній крадіжці. Вони проникли до книгосховища і цього разу винесли з бібліотеки ще один системний блок – торгової марки «Frime», а також монітор.

Викраденим майном хлопці розпорядилися на власний розсуд, чим завдали Міській публічній бібліотеці матеріальної шкоди на суму понад 7 тис. грн.

Обвинувачені в суді свою вину визнали повністю, розкаялись і просили їх суворо не карати, а ще добровільно відшкодували завдані збитки. Суд врахував ці пом’якшуючі обставини, молодий вік обвинувачених та позитивні характеристики і призначив покарання неповнолітнім - у виді штрафів у 2040 грн, а повнолітнім – 200 та 240 годин громадських робіт. Окрім того, обвинувачені мають сплатити майже 17,5 тис. грн витрат на залучення експертів.

Суд своїм рішенням також повернув потерпілій стороні викрадене комп’ютерне обладнання, а обвинуваченим – 5 пар кросівок, на які було накладено арешт.

Нагадаємо, у лютому 2021 поліція повідомляла про те, що скерувала до суду обвинувачення стосовно компанії підлітків, які заради розваги обікрали бібліотеку в Житомирі. Тоді поліція зазначала, що неповнолітнім фігурантам справи було 14-15 років.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці грудня 2017 р року в місті Коростень обікрали центральну бібліотеку ім. М. Островського. Винесли оргтехніку, комп'ютери та інші цінне майно, книги не зачепили.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд крадіжка бібліотека вирок  
Матеріали по темі