Місто

Житомирські підприємці не зважають на обмеження, які влада міста ввела з 28 жовтня

28 October 2021, 17:11

У Житомирі з 28 жовтня почали діяти додаткові карантинні обмеження для бізнесу: непродовольчі ринки, магазини, заклади харчування, салони краси, перукарні, а також готелі та хостели можуть працювати, якщо 100% співробітників матимуть щеплення від коронавірусу, ПЛР-тест, довідку щодо протипоказань до щеплень або про наявності антитіл до COVID-19.

Попри це, у центрі міста працюють усі магазини з непродовольчими товарами, торговельні центри, секонд-хенди, кафе, ресторани. Але, чи виконали вони вимоги міської ради - невідомо.

Відкриті сьогодні й речові ринки «Хлібний» та «Староміський».

«В основному люди працюють з сертифікатами, але є такі люди, які ПЛР-тести ще не робили, а зроблять, як вже ринки будуть працювати у червоній зоні», - розповідає заступник директора фірми «Рада» Сергій Прокопович.


У міській раді кажуть, що відсьогодні карантинні обмеження для бізнесу діють, їх має перевіряти поліція та складати протоколи на порушників.

«Для власників бізнесу, відповідальних за недотримання цих карантинних заходів штраф передбачений кодексом про адміністративні правопорушення від 17 тис. грн. Це була своєрідна підготовка, в першу чергу, бізнесу, громадян до обмежень червоної зони й це мало б також додатково зменшити контакти між людьми, особливо між тими, які не вакцинувалися і позитивно вплинути на статистику захворюваності», - коментує директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.

На ринках «Хлібний» та «Староміський» сьогодні вакциновано менше половини співробітників і чи будуть підприємці працювати з 30 жовтня - питання поки що відкрите.

Якщо ж непродовольчі ринки працюватимуть, то працівники ринків повинні перевіряти у всіх покупців COVID-документи, а керівництво нести відповідальність.

«Чому влада зробила, що якщо людина заходить на ринок, то я маю сплачувати штраф за ту людину, яка є невакцинованою. Це дуже неправильно і перевіряти її на наявність вакцинації я вважаю, що це безглуздо по відношенню до адміністрації, ми не силова структура, щоб цим займатися. Зараз 40% вакцинованих (співробітників ринків «Хлібний» та «Староміський») у нас є», - говорить заступник директора фірми «Рада» Сергій Прокопович.

Варто зазначити, продовольчим ринкам у червоній зоні дозволили працювати без обов’язкової вакцинації або наявності ПЛР-тестів у працівників та покупців.

Нагадаємо, з 30 жовтня Житомирська область переходить до червоної зони. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 27 жовтня.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні виконкому 26 жовтня у Житомирі карантинні обмеження для бізнесу знову відтермінували до 28 жовтня, а шкільні канікули продовжили ще на тиждень.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 карантин червона зона підприємець бізнес ринок  
Матеріали по темі