Суспільство

За пів року в Житомирській області зафіксували понад 1500 звернень про домашнє насильство, 61 надійшло від дітей

2 November 2021, 16:36

За пів року в Житомирській області зафіксували понад півтори тисячі звернень про вчинення домашнього насильства, більш як 60 з них надійшло від дітей і понад 40 – від чоловіків.

Такі дані були озвучені під час засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів Житомирської обласної ради, яка відбулася 2 листопада. Про це повідомляє пресслужба облради.

Так, під час засідання депутати підтримали перерозподіл коштів обласного бюджету на заходи щодо протидії домашньому насильству та руйнацію негативних стереотипів про сім’ю та родину. Економія коштів, за інформацією департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, у сумі 28000,00 грн виникла у зв’язку з проведенням навчання для фахівців, які реалізують програми для кривдників в режимі он-лайн. Зазначається, що ці кошти планують спрямувати на оренду автотранспорту для проведення виїзних засідань у громадах за круглими столами, брифінгів, акцій, семінарів спрямованих на підвищення рівня обізнаності населення.

Статистику стосовно домашнього насильства озвучила директорка департаменту соціального захисту населення ОДА Олена Грищук. З її слів, за перше півріччя 2021 року надійшло 1511 звернень щодо домашньої тиранії. Переважна більшість звернень була від жінок, проте з такими повідомленнями зверталися чоловіки й діти.

«Протягом І півріччя 2021 року надійшло 1511 звернень щодо вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі (61 звернення – від дітей, 43 – від чоловіків, 1404 – від жінок). З метою надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг із консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб в області створено 19 мобільних бригад. Також 7 територіальних громад (Березівська, Курненська, Хорошівська, Овруцька, Олевська, Романівська та Семенівська) отримали державну субвенцію на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства», – розповіла Олена Грищук.

Зазначимо, 9 серпня 2021 року пресслужба Житомирської облдержадміністрації анонсувала відкриття центрів підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Інформувалося, що такі центри з’являться у семи територіальних громадах області.

Нагадаємо, 14 травня 2021 в програмі «Тема дня» на Житомир.info обговорювали проблему домашнього насильства. Начальниця сектору протидії домашньому насильству Житомирського районного управління поліції Марія Зуб розказала про роботу мобільних груп реагування на факти домашнього насильства, а директорка Житомирського міського центру соціальних служб Ольга Юрченко розповіла, куди можуть звернутися постраждалі від домашнього насильства.

Як повідомляв Житомир.info, 15 квітня 2021 року Коростишівський районний суд Житомирської області оштрафував жінку за регулярне домашнє насильство відносно свого чоловіка. Відповідно до матеріалів, які надійшли до суду від поліції, громадянка 10 днів поспіль дебоширила вдома: ображала чоловіка нецензурними словами, затівала бійку. За скоєне жінці присудили сплатити 255 грн штрафу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: домашнє насильство насильство тиранія  
Матеріали по темі