У Житомирі директора комунального підприємства викрили у службовій недбалості: упродовж кількох років укладав договори з місцевою фірмою на постачання гравію, піску, щебеню та наповнювачів за цінами, що у декілька разів перевищували ринкові.
Про це 2 грудня повідомила пресслужба ГУ Нацполіції в Житомирській області.
«Слідчі Житомирського райуправління поліції спільно зі співробітниками УСБУ в області зібрали докази службового недбальства директора одного з місцевих комунальних підприємств, що призвело до понад півмільйонних збитків. 2 грудня чоловікові оголосили про підозру у кримінальному діянні. Відтак йому може загрожувати ув’язнення на термін від 2 до 5 років. Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що упродовж кількох років комунальне підприємство укладало договори на постачання гравію, піску, щебеню та наповнювачів з одним і тим же підрядником. Під час більш детального вивчення ситуації, у тому числі бухгалтерських документів, з’ясувалось, що вартість вказаної сировини у декілька разів перевищувала середньоринкову», - йдеться у повідомленні.
За попередніми розрахунками, комунальному підприємству у результаті недбалості керівника, яким укладались відповідні договори, завдано збитку на суму понад пів мільйона гривень.
«Наразі слідчі Житомирського РУП повідомили 53-річному чоловікові про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України. Нині вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Відповідно до чинного законодавства невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого», - повідомили в поліції.
Зазначимо, що закупівлю гравію, піску, щебеню і наповнювачів упродовж кількох років проводило КП «Житомиртеплокомуненерго». З 2017 року підприємство уклало 9 таких договорів на загальну суму 2 млн 550 тис. грн. Усі договори на поставку гравію, піску, щебеню і наповнювачів були укладені з житомирським ПАТ «Виробничо-закупівельне підприємство «Хміль».
ПАТ «ВЗП «Хміль» було зареєстроване 25 років тому в Житомирі, знаходиться за адресою вул. Металістів, 6. Основний вид діяльності підприємства - виготовлення виробів з бетону для будівництва. Директором з 2016 року є Латашевич Олексій Андрійович, який є власником найбільшого пакету акцій та кінцевим бенефіціарним власником. Статутний капітал акціонерного товариства складає 539,8 тис. грн.
Нагадаємо, у січні 2021 мер Житомира продовжив на три роки контракт з керівником комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Дмитром Рогожиним, якого звинувачують у розтраті майна.
Як повідомляв Житомир.info, 12 жовтня 2018 року Рогожину повідомили про підозру у розтраті коштів підприємства. 17 жовтня 2018 УСБУ повідомило, що спільно з прокуратурою викрило на розтраті чверть мільйона бюджетних коштів посадовця КП «Житомиртеплокомуненерго». Мова йшла про тендери з НВП «Техноцентр» зі Львова. За даними СБУ, голова тендерного комітету штучно формував умови конкурсних торгів для перемоги визначеної бізнес-структури. Для цього до переліку закупівель вносилася специфічна продукція, яка виготовлялася саме цим підприємством, але була не потрібна для виконання комунальниками ремонтних робіт.
12 листопада 2018 суд відсторонив Дмитра Рогожина від займаної посади до 12 лютого 2019 року, потім суд продовжував строк відсторонення від посади і розпорядженням мера керівник КП «Житомиртеплокомуненерго» був відсторонений від посади до 12 квітня 2019 року
В березні 2019 року до Корольовського районного суду м.Житомира надійшов обвинувальний акт від 21 березня 2019 року в кримінальному провадженні по обвинуваченню Дмитра Рогожина за ч.4 ст. 191, ч.3 ст. 191 КК України.
Покарання за ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем): частина 3 – обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; частина 4 – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.