Без участі батьків, аніматорів, акторів та інших сторонніх осіб – за таких умовах Міністерство охорони здоров’я радить проводити новорічні ранки у школах і садочках, аби запобігти загрозі поширення коронавірусу.
Лист з рекомендаціями щодо організації і проведення святкових заходів у закладах освіти під час карантину пресслужба МОЗ 21 грудня надіслала на електронну пошту Житомир.info.
«Грудень – місяць насичений святковими заходами у закладах загальної середньої освіти та дошкільних навчальних закладах. Щоб свято було дійсно святом, а ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, існують протиепідемічних заходів, який варто дотримуватись», – йдеться у листі.
Далі – рекомендації МОЗ
Окреме свято для кожного класу чи групи
Зокрема, під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.
У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.
Присутність глядачів не дозволяється
Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників.
Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз'яснити. Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією.
Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти
Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати,проводити захід та брати участь можуть лише співробітники закладу освіти.
Важливо, якщо ж у дитини будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров'я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилась, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати мінісвяткування в ігровій формі. Головне – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів.
Більше інформації про протиепідемічні правила у школах та дитячих садочках під час карантину можна знайти у Постановах Головного державного санітарного лікаря №10 та у Постанові №8 відповідно.
Чеклісти для батьків, педагогів та керівників шкіл щодо організації безпечного освітнього простору можна знайти за посиланням: https://cutt.ly/9YGAAe6
Нагадаємо, 14 грудня 2021 року в Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чому на різдвяно-новорічні свята не варто дарувати дітям цукерки та чим їх можна замінити, щоби було смачно і корисно.