Батьки проти, а влада за, або як Житомирський обласний ліцей став спортивним ліцеєм.
30 листопада депутати обласної ради на сесії проголосували за зміну назви та статусу. Того ж дня під стіни ОДА прийшли ліцеїсти, батьки та викладачі, які категорично не підтримували перепрофілювання закладу з академічного на спортивний.
29 грудня під час пресконференції Житомирський міський голова розповів про своє ставлення щодо цього рішення.
«Якщо казати, докладав я зусилля чи ні (до перепрофілювання закладу), якщо бути чесним – тоді так. Чому? Я, як міський голова, повинен бути зацікавленим в тому, щоб, перше, – у Житомирі з’явився сучасний, новий спортивний ліцей, щоб гроші, які держава запланувала на наступний рік, частина цих коштів пішла на Житомир, бо так у нас розвивається футбол, ще деякі види спорту, але у нас є волейболісти, які чудово грають, дорослі команди виграли кубок України, діти не йдуть за ними. У нас немає ким потім поповнювати команду, немає фактично дитячого волейболу, немає великої кількості баскетболу дитячого й інших видів ігрового виду спорту. Тому так, ми побудуємо, як я казав, аеропорт, і палац спорту побудуємо. Якщо ми говоримо про спортивний ліцей, навіть для футбольної академії нам потрібні діти з області. Ми всі пишаємося Маліновським, Зінченком, Сіканом, але Сікан і Зінченко – це не місто Житомир. А можна дати можливість дітям отримати нормальний шанс у житті, щоб стати зіркою. Зрозуміло, що простіше це зробити в обласному центрі, ніж у невеликому районному центрі. Тому точно зацікавлені, щоб був спортивний ліцей, і ліцей для обдарованих дітей залишався. А за рахунок того, що держава профінансує цей проєкт, і змінюються умови проживання і навчання для талановитих дітей», – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Також він зазначив: від такого рішення виграють усі.
«Я знаю, як з батьками можна працювати, скажу так. Немає супротиву, знаю, хто кому телефонував у Бердичів, як людей налаштовували. Це будуть окремі класи для талановитих дітей, які навчаються у цьому ліцеї. Їм приведуть у порядок гуртожитки, побудують нормальну їдальню, якої у них немає зараз, зроблять нормальну школу, зроблять утеплення, нормальні класи. Від цього виграють усі», – сказав Сергій Сухомлин.
А ще мер додав, що талановитим дітям є де вчитися.
«Головне застереження було таке: «Що ви хочете нас звідси вигнати, а талановитим дітям з області немає де навчатися». Це неправда. Скажу так, що наш педагогічний ліцей відкрив ліцей для обдарованих дітей, і вони кажуть що з задоволенням будуть брати дітей з області, у них є гуртожитки. Політехнічний університет відкрив ліцей, також є гуртожитки і готові набирати ліцей. І це планує робити Поліський університет, вже збирає документи. Тому для цих дітей є три університети, готові їх зустрічати. А для дітей, які хочуть стати зірками в спорті, у нас бази немає, на жаль», – каже міський голова.
Пряму трансляцію пресконференції Житомирського міського голови дивіться тут
Зазначимо, що 3 грудня в облраді вирішили створити робочу групу, яка розроблятиме план розвитку обласного спортивного ліцею в Житомирі.
Нагадаємо, за 5 днів до рішення сесії Житомирської облради про зміну статуту і перейменування ліцею-інтернату для обдарованих дітей у спортивний ліцей, департамент регіонального розвитку ОДА 25 листопада оголосив тендер на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції майнового комплексу Житомирського обласного спортивного ліцею за адресою м. Житомир вул. Коростишівська, 15.
Як повідомляв Житомир.info, 30 листопада 2021 на позачерговому засіданні сесії Житомирської обласної ради депутати проголосували за зміну назви та статуту Житомирського обласного ліцею обласної ради на Житомирський обласний спортивний ліцей обласної ради. Розпорядження про скликання позачергової сесії на 30 листопада голова обласної ради Володимир Федоренко підписав 26 листопада, у порядку денному було лише два питання: про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2021 рік; про зміну назви та затвердження у новій редакції Статуту Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради. Останній проєкт рішення викликав обурення учнів, батьків та працівників обласного ліцею: батьки вважають, що спортивний профіль позбавляє дітей можливості отримати якісну академічну освіту і такі питання треба обговорювати, а не ставити людей перед фактом. 1 грудня під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради міський голова Сергій Сухомлин подякував федераціям за підтримку і зазначив, що такі зміни допоможуть створити новий сучасний заклад, який стане гордістю області.
Зазначимо, що на початку 2018-2019 навчального року в комунальному закладі «Житомирський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей» (зараз – «Житомирський обласний ліцей») мало запрацювати спортивне відділення, в рамках якого збиралися відкрити чотири класи – волейболу, футболу, боротьби та боксу. 17 червня 2020 року пресслужба облради повідомила, що в області планують створити два ліцеї для обдарованих дітей: у Бердичеві спортивного профілю, у Новограді-Волинському – військового. На сесії 20 червня цього ж року рішення було ухвалене і з вересня 2020 року в двох спеціалізованих ліцеях почалося навчання.
22 листопада 2021 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА опублікував намір укласти дві угоди з ТОВ «Укржитлопроект» на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції будівель Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю та будівництва критого спортивного манежу з влаштуванням відкритого багатофункціонального спортивного майданчика. Загальна вартість робіт - 9,1 млн грн.