Криптоіндустрія, як і будь-який ринок що успішно розвивається, притягує себе не тільки порядних людей. На жаль, тут достатньо зловмисників, які бажають швидко розбагатіти та бажано за чужий рахунок. Це і хакери, і різний інфобізнес, і звичайні шахраї.
Фахівці надійного криптообмінника в Україні Crybex розповідають, як безпечно зберігати криптовалюти.
Диверсифікуйте способи зберігання
Ніколи не зберігайте "всі яйця в одному кошику". Існує кілька типів криптогаманців, серед яких найпоширеніші:
- біржові - акаунти на криптобіржах;
- онлайн (гарячі) - мобільні та десктопні програми, браузерні розширення;
- офлайн (холодні) - окремі апаратні пристрої.
На біржових гаманцях ми рекомендуємо зберігати кошти в обсязі, необхідному виключно для трейдингу, тому що фактично ці гаманці належать біржам, і збереження коштів на них залежить від безпеки самих бірж. На гарячих гаманцях найзручніше зберігати невеликі суми для повсякденних операцій з криптовалютами, а на апаратних — великі суми для накопичення.
Важливі нюанси
Запам'ятайте кілька корисних порад.
- Завжди дотримуйтесь особистої безпеки. Не варто кожному знайомому розповідати про обсяги та частоту інвестування. Якщо для того, щоб купити біткоїн у Дніпрі, Вінниці чи іншому місті потрібна особиста зустріч із продавцем, вибирайте безпечні варіанти.
- Працюючи з криптообмінниками, віддавайте перевагу перевіреним партнерам. Вивчайте відгуки та запитуйте рекомендації, уточнюйте моменти, які викликають у вас сумніви.
- Обов'язково використовуйте всі доступні параметри безпеки. Встановіть авторизацію та підтвердження угод через двофакторну аутентифікацію, email-пароль або персональний пін-код.
- Запишіть seed-фразу (мнемонічний код, необхідний для відновлення адреси криптогаманця) на папері та не зберігайте у вигляді скріншота або текстового документа на пристрої, підключеному до Інтернету.
Дотримуйтесь правил криптогігієни, й інвестиції будуть у безпеці!