Богунський районний суд м.Житомира відмовив підприємцю Роману Кучеру у задоволенні позову до депутата Житомирської міської ради Юрія Мойсеєва (на фото) про захист честі, гідності і ділової репутації та стягненні 140 тис. грн моральної шкоди.
Відповідне рішення суду було ухвалене 17 січня 2022 року та оприлюднене 24 січня.
Позивач, зокрема, просив суд визнати недостовірною та зобов`язати Мойсеєва спростувати інформацію в публікації на сайті Житомир.info від 29 січня 2019 року із заголовком «Голова бюджетної комісії Житомирської міської ради прокоментував суди по МАФу біля стадіону і назвав Кучера «шахраєм».
«Позивачем не надано чітких відомостей про те, в який саме час, за яких умов, в присутності яких осіб та їх кількості відповідач первісно допустив вислови, зміст яких наводився вище. В загальному контексті виниклих обставин застосовані відповідачем вислови хоча і мали певну характеристику неетичних, про те, не виявили ознак образливих або принизливих на тому рівні, що, за передбачуваним розвитком подій у судових спорах та пов`язаною із цим особистою реакцією причетних осіб, може зводитись до відшкодування моральної шкоди», - йдеться в рішенні суду.
Скріншот з рішення суду
Суд встановив, що коментар Юрій Мойсеєва – це оціночні судження, тому можливість їх спростування виключена. Також суд не знайшов підстав для відшкодування моральної шкоди за ознаками образливих, на думку позивача, висловів, допущених відповідачем.
«Ухвалою суду від 10.09.2020 року по справі призначено судово-психологічну експертизу, на вирішення якої поставлено питання: чи має ОСОБА_1 зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню його як особистості, що виникли внаслідок поширення інформації в публікаціях статей; чи завдана ОСОБА_1 моральна шкода (страждання)? Якщо завдана моральна шкода (страждання) за умов ситуації, що досліджується у справі № 295/1181/20, який можливий розмір (грошова компенсація) становить за завдану моральну шкоду (страждання) ОСОБА_1. У висновку експерта № 2739/20-25 від 18.06.2021 року, складеному за результатами проведення судової психологічної експертизи, повідомлено, що ситуація, яка досліджувалась, є психотравмувальною для ОСОБА_1, розмір спричиненої моральної шкоди може становити від 0 до 9 МЗП. Суд не може визнати достатнім доказом висновок експерта № 2739/20-25 від 18.06.2021 року для здобуття висновку про суттєві зміни психоемоційного стану позивача саме внаслідок поширення відповідачем вищевказаних тверджень. Судом встановлено, що у часовий проміжок, щодо якого експертом вирішувалось питання змін психоемоційного стану, позивач перебував у сфері дії інших супутніх факторів, які, в тому числі, можна характеризувати як психотравмувальні: порушення кримінальної справи, конфліктні стосунки з іншими особами», - зазначається в рішенні суду.
Наявність таких обставин та зв`язаних із ними подій не заперечувалась учасниками, але при
цьому, відомості про ці обставини не повідомлялись експертові як
вихідні дані про наявність психотравмувальних факторів.
Зауважимо, що з березня 2020 року Корольовський районний суд розглядає кримінальну справу по обвинуваченню Романа Кучера в спричиненні легких тілесних ушкоджень Денису Ушмаєву, чергове засідання у справі призначене на 9 лютого 2022 року.
Богунський районний суд відмовив у задоволенні позову Романа Кучера до Юрія Мойсеєва про захист честі, гідності і ділової репутації, відшкодування моральної шкоди. Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Нагадаємо, провадження за позовом Романа Кучера до депутата Житомирської міської ради Юрія Мойсеєва про захист честі, гідності і ділової репутації Богунський районний суд відкрив ухвалою від 7 лютого 2020 року.
Як повідомляв Житомир.info, вранці 15 лютого 2016 року інспекція з благоустрою хотіла демонтувати МАФ на Старому бульварі, біля входу в Центральний стадіон. Власник Роман Кучер стверджував, що дії міської влади є незаконними, але в результаті підприємець підписав припис, де зобов'язався протягом тижня демонтувати МАФ самостійно, втім згодом Кучер подав на міську владу до суду. Однак, 19 лютого 2016 року після позачергового засідання виконавчого комітету скандальний об'єкт почали демонтувати і 20 лютого завершили демонтаж МАФу, який працював там більше 10 років.
Роман Кучер з 2016 року судився з владою Житомира через демонтований МАФ, що стояв на Старому бульварі і наприкінці 2018 року Кучер виграв суд проти міськвиконкому: Господарський суд Житомирської області задовольнив його позов і ухвалив стягнути з виконавчого комітету Житомирської міської ради на його користь 490 тис. 874 грн майнової шкоди.