Місто

​У житомирській школі розповіли, як під час «дистанційки» навчаються учні початкових класів

31 January 2022, 17:23

З 31 січня житомирські школи перейшли на дистанційне навчання. Це пов'язано зі збільшенням кількості хворих на коронавірус.

Хоча Міністерство освіти і науки України дозволяє продовжувати очне навчання учням 1-4 класів навіть у червоній зоні, міська комісія ТЕБ та НС вирішила усе-таки перевести початкову школу на «дистанційку».

«Є тенденція до збільшення захворюваності, щоб попередити спалах і масштабне захворювання, комісією було прийнято рішення саме таке», - пояснює заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Раїса Кошевич.

Як навчаються учні початкових класів, розповідаємо на прикладі Житомирської міської гімназії № 3.

За словами директорки закладу, минулого тижня у гімназії фіксували високий рівень захворюваності і серед вчителів, і серед гімназистів. Діти хворіють на коронавірус і сезонними недугами.


Сьогодні більшість вчителів гімназії працюють з дому.

«В свою чергу вчителі розділилися на дві групи - вчителі, які працюють в домашніх умовах та вчителі, які працюють з навчального закладу», - каже директорка Житомирської міської гімназії №3 Марія Дорошко.

Учні початкових класів частину уроку працюють самостійно: вчитель коротко пояснює матеріал, дає завдання і до кінця уроку діти мають його виконати.

Вчителі зазначають: початкові класи вже не вперше на «дистанційці» і лише невелика частина дітей потребує допомоги дорослих під час такого навчання.

«Урок у першому класі не більше 10 хвилин триває. Так само день починається в онлайні, як у звичайному житті, що у нас йде перекличка, ранкове коло, можна проводити з дітьми при вимкненій відеокамері, тому що вони головне, щоб мене чули. Ми обговорюємо нагальні потреби, перекличка у нас відбувається, обговорюємо, і для них це дуже цікаво, особливо у першому класі: яка погода, який день тижня, яке свято у нас, можливо, є іменники та розплановуємо наш день. Увесь новий матеріал викладається до 10 хвилин, надалі дітки 20 хвилин часу працюють самостійно», - розповідає вчителька початкових класів Житомирської міської гімназії №3 Олена Семчук.

Після 20-ти хвилин самостійної роботи, діти мають обов'язково відпочити. Під час перерви вчителі радять порухатися та відволіктись від екрана гаджета.

«Після того, як діти виконали завдання, вони фотографують сторінку, яку вони виконали і так само надсилають. Це може бути вайбер іноді буває таке, що батьки надсилають на електронну пошту я так само переглядаю, виправляю в редакторах, не те що виправляю позначаю де дитина дуже викнала класно, а де дитина могла краще, у такому форматі», - додає вчителька початкових класів Житомирської міської гімназії №3 Олена Семчук.

Олена Семчук розповідає: діти 2-4 класів більш самостійні та розуміються на усіляких гаджетах навіть краще, ніж дорослі.

«Навіть ще не встигли відкрити нашу онлайн-зустріч, а вони вже швиденько все повідкривали, там презентація, пишуть, спілкуються, у чаті вже йде перекличка, хто, де, що. З 2 до 4 клас до 15 хвилин ми працюємо онлайн і наступний час вони працюють самостійно. Сьогодні вийшов третій клас мій на навчання з криками: ура дистанційка, нарешті. Вони це люблять, їм це подобається і це для них нестандартний формат», - зазначає Олена Семчук.

Згідно з санітарним регламентом МОН, для учнів 1 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 10 хвилин, а для учнів 2-4 класів - не більше 15 хвилин.

Тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я. йдеться на сайті МОН України.

Як зазначили у департаменту освіти, усі викладачі пройшли попереднє навчання.

«Якщо перша хвиля, коли це вперше відбувалося - це було неймовірно складно, то зараз всі педагогічні працівники, зокрема, початкової школи пройшли відповідні курси. «Нова школа» передбачає підготовку вчителів працювати в онлайн режимі, тому я не бачу абсолютно проблеми в тому, щоб дітей вчилися через цю форму навчання», - говорить заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Раїса Кошевич.

Дистанційне навчання у школах триватиме до 4 лютого, далі міська комісія ТЕБ та НС збиратиме повторне засідання.

Нагадаємо, 27 січня до дитячої міської лікарні було госпіталізовано 21 дитину, а на лікуванні перебувало 46 дітей. Про це розповідала заступниця міського голови Марія Місюрова.

Як повідомляв Житомир.info, Міністерство освіти і науки 26 січня рекомендувало запровадити для учнів 5-11 класів дистанційне навчання у зв’язку зі стрімко зростаючим показником захворюваності на COVID-19 у деяких регіонах. Станом на ранок 25 січня 2022 року у школах Житомира на карантин були закриті 62 класи, в області одна школа перебувала на канікулах і два ліцеї – на дистанційному навчанні. На 26 січня з 580 закладів загальної середньої освіти Житомирської області на дистанційній формі навчання перебували 100 закладів.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа діти навчання дистанційне карантин  
Матеріали по темі