Місто

​АТ «Житомиргаз» обстежує загальнобудинкові газові мережі, аби запобігти аварійним ситуаціям

2 February 2022, 10:06

Працівники АТ «Житомиргаз» проводять позапланові обстеження загальнобудинкових газових мереж, аби визначити їхній технічний стан та запобігати аварійним ситуаціям.

Згідно з законом, відповідальність за технічне обслуговування газових мереж покладено на власників, співвласників та орендаторів будівель.

«Споживачі, які безпосередньо у квартирах, вони уклали договори на розподіл та технічне обслуговування, а ось на обслуговування фасадних газопроводів договорів, на жаль, зараз немає і вони з 2016 року безгосподарні», - каже начальник служби контролю за виробництвом АТ «Житомиргаз» Олександр Кучинський.

Фахівці зазначають, що саме аварійність фасадних газопроводів впродовж 2021 року стала однією з причин збільшення викликів аварійно-диспетчерської служби.

«Їхній стан занедбаний, збільшується кількість витоків газу, що створює аварійні ситуації, тому було прийнято рішення, що позапланово ми будемо проводити перевірку техстану фасадних газопроводів із залученням представників ОСББ. Напередодні ми написали відповідні листи на міськраду, що ми починаємо перевірку позапланову. Ця робота буде проводитись виключно для визначення технічного стану», - розповідає начальник служби контролю за виробництвом АТ «Житомиргаз» Олександр Кучинський.


При перевірці газопроводів газовики використовують прилади діагностики від кращих світових виробників. Дане обладнання фіксує витоки метану на відстані до 30-ти метрів.

«Ось ми світимо по газопроводу і ми знаходимо витік, ми чуємо, що є впевнене спрацювання приладу на високих частотах, воно свідчить про те, що маємо витік», - показує майстер КПО АТ «Житомиргаз» Олег Великоборець.

Під час перевірки на Космонавтів, 24 виявили витоки газу та порушення охоронної зони фасадних газопроводів через утеплення, що призводить до погіршення технічного стану газових мереж. Акт обстеження будинку направлять ОСББ, адже представників обслуговуючої організації на перевірці не було.

«Вісім витоків газу на різьбових з'єднаннях, один виток значний на фланцевому з'єднанні, на подачі він склав 1%», - каже начальник служби контролю за виробництвом АТ «Житомиргаз» Олександр Кучинський.

Щоб безпечно споживати газ та уникнути аварійності, АТ «Житомиргаз» радить укладати договори на технічне обслуговування.

Підприємство звертається до обслуговуючих організацій, ОСББ - не бути байдужими, адже, у першу чергу. це стосується безпеки мешканців будинків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомиргаз обстеження загальнобудинкова мережа газ газопостачання  
Матеріали по темі