Останні роки китайський чай Пуер стає дедалі популярніше серед споживачів. Воно і не дивно, адже напій має оригінальний смак та аромат, а також позитивно впливає на організм людини. Напій з давніх-давен вважався символом мудрості та спокою. Він знімає втому, напругу та зміцнює душевні сили. Широкий асортимент китайського чаю пропонує, наприклад, магазин «TheTea». Тут можна придбати сорт на будь-який смак та постійно робити для себе приголомшливі смакові відкриття (цікава інформація на сайті thetea.ua).
Види та форми чаю
Пуер – це ферментований чай, що має неперевершені смакові якості та неповторний аромат. Але у споживачів можуть виникати деякі складнощі з класифікацією Пуеру. Всі великі виробники пропонують, як мінімум, два варіанти упаковки – Пуер розсипний та Пуер пресований. До речі, останній має безліч видів, але основними є – Шен (зберігається до 50 років) та Шу (продукт прискореної ферментації).
Пуер розсипний – це класичний чайний лист. При правильному зберіганні він продовжую процес ферментації. Наприклад, при обробці бірюзових чаїв (група чаїв під назвою Улун) листя ферментуються лише на 50%, з їх асортиментом можна ознайомитись на сторінці https://thetea.ua/ulun-oolong/. Пуер розсипний буває сирим і готовим (як і пресований). Смак, колір та цілющі властивості не залежать від форми випуску. Пуер довгий час зберігається у розсипному вигляді, а лише потім одна частина його реалізується, друга пресується. Пресування не впливає на характеристики чаю.
Пресують чай в різні форми, аби було зручно його зберігати та транспортувати. Пресований Пуер можна покласти в сумку чи коробку, а розсипчастий чай потребує дотримання спеціальних умов пакування. Традиційною формою вважається «корж» або «таблетка» зі стандартною вагою 357 гр., але упаковка може досягати і 5 кг. Деякі виробники пропонують Пуер «плитка», що дуже схожий з цеглинкою та має цікаве тиснення на поверхні. Зустрічається пресування у вигляді «дині» та «гриба» вагою по 250 г та 500 гр, а також 1 кг.
Користь та протипоказання
Китайський чай Пуер називають напоєм довголіття. В давнину він вважався лікарським засобом, що допомагає від 100 хвороб. Деякі з його лікувальних ефектів підтверджені клінічними дослідами.
Напій містить:
- вітаміни;
- мінерали;
- амінокислоти;
- антиоксиданти;
- поліфеноли.
Цей чай підходить для регулярного вживання та має цілющі властивості, а саме:
- знижує рівень холестерину та цукру в крові;
- нормалізує обмін речовин;
- покращує кровообіг;
- підвищує імунітет;
- сприяє омолодженню тощо.
Настій з чайного листя використовують для схуднення, як доповнення дієти та фізичних навантажень. Завдяки своєму складу чай позитивно впливає на весь організм:
- тонізує, підвищує працездатність, покращує увагу;
- зміцнює судини, знижує ймовірність інсульту, інфаркту та тромбозу;
- сприяє виведенню шлаків, токсинів;
- допомагає наростити м’язову масу.
Але для отримання оздоровчого ефекту чай варто пити регулярно і в помірній кількості. При цьому деяким людям напій протипоказаний:
- міцний чай небезпечний для хворих на сечокам’яну хворобу, а також при хронічних патологіях органів ШКТ та гіпертонії;
- не рекомендовано пити чай перед сном, адже він сильно тонізує;
- не бажано вживати напій на порожній шлунок, оскільки він стимулює вироблення шлункового соку.
Щоб отримати користь від Пуеру та в повній мірі насолодитися його незвичним смаком, слід правильно заварювати чай. Пуер необхідно вживати лише свіжо завареним. Гурмани можуть спробувати на смак поживний Пуер на молоці. Міцність чаю залежатиме від смакових уподобань.