У Житомирі провели перевірку в КНП «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації», працівники якого надсилали звернення до МОЗ про те, що керівництво змушує писати заяви про перехід на 0,5 ставки, а працювати на повну.
Про результати перевірки 3 лютого журналістам Житомир.info розповіли в Управлінні Держпраці у Житомирській області.
«Жодний факт в колективному зверненні не підтвердився. Жодної заяви, які вони нібито писали власноруч, немає, жодного наказу про переведення будь-якої особи, яка працює в цьому медичному закладі. 14 січня був нарахований аванс, а 24 січня, якщо не помиляюся, в повному обсязі була повністю нарахована (зарплата) по тих параметрах, які визначив Кабмін всім працівникам. Так, (отримали) підвищену, як визначив Кабмін, – 20 тисяч лікарням і 13500 обслуговуючому персоналу», – розповідає начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.
Спеціалісти управління поспілкувалися з колективом, серед яких і ті, хто підписав звернення, але інформацію про примусові заяви ніхто не підтвердив.
«Наші інспектори поспілкувалися практично з усіма медиками, які мали можливість, тобто вибірково з того переліку з 15 особами. Ніхто не підтвердив написання заяв, в тому числі і ті люди, які нібито підписали колективне звернення», – говорить Сергій Сечін.
До Управління Держпраці надійшло ще одне подібне звернення, але щодо іншого медзакладу. Але через анонімність його перевіряти не будуть.
«Вчора через електронну пошту надійшло звернення щодо лікарні, яка знаходиться у Житомирі, нібито лікарів і обслуговуючий персонал перевели (на 0,5 ставки). Але ця скарга була анонімна з електронної пошти, яку щойно зареєстровано, тобто 100% анонімна. На цю електронну пошту ми надамо відповідь, що не розглядаються анонімні звернення згідно зі ст. 8 закону України «Про звернення громадян», – каже начальник Управління Держпраці у Житомирській області Сергій Сечін.
Також в управлінні зазначили: наразі у Житомирській області є 19 закладів, де лікарів та медсестер перевели на 0,5 ставки.
«Проведено 108 превентивних заходів в усіх лікарнях. На жаль, під час проведення превентивних заходів було з'ясовано, що зі 108 медичних закладів у 19 вже переведено (на 0,5 ставки). Ми таку інформацію надіслали до Києва, і я сподіваюся, що узагальнюючи інформацію по Україні, можливо, прем'єр-міністр дасть доручення провести позапланові заходи державного контролю саме в цих лікарнях, де вже перевели», – зазначив Сергій Сечін.
Якщо Управління Держпраці у Житомирській області отримає доручення, тоді в цих закладах також проведуть перевірку і з'ясують, чи за власним бажанням медики перевелися на таку ставку, та скільки насправді годин працюють люди.
Нагадаємо, медики поскаржилися, що на них вирішили заощадити та перевели на пів ставки. Інформацію мало перевірити Управління Держпраці у Житомирській області.
Як повідомляв Житомир.info, з 1 січня 2022 року Кабмін встановив медикам мінімальні зарплати «ринкового рівня»: лікарям – 20 тис. грн, медсестрам – 13,5 тис. грн.
А 25 січня на сайті Міністерства охорони здоров’я появилося повідомлення про те, що у Житомирській області будуть перевіряти лікарні, які не виплатять медикам підвищену зарплату.