У Житомирському районі 17 лютого правоохоронці провели обшук на пилорамі та вилучили понад 100 кубометів необлікованої деревини на 700 тисяч гривень.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«17 лютого слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності Слідчого управління ГУНП за участі оперативників Управління стратегічних розслідувань в області та процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури у регіоні провели санкціонований обшук на лісопильні у Житомирському районі. Слідчі дії проводились в рамках досудового розслідування схеми розкрадання лісу. В результаті правоохоронці вилучили лісоматеріали та інші речові докази», – йдеться у повідомленні.
Протиправну діяльність, пов’язану із масштабними оборудками з лісосировиною та переробленою деревиною викрили оперативники Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НПУ та слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ ГУНП Житомирщини. За вказаним фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) КК України.
В ході досудового розслідування слідчі СУ ГУНП встановили функціонування чіткої схеми із незаконної порубки лісу у регіоні, обробки лісосировини та подальшої її реалізації.
17 лютого поліцейські провели санкціонований обшук на пилорамі у Житомирському районі. У результаті виявили докази протиправної діяльності ділків.
«Загалом з деревообробного цеху правоохоронці вилучили необліковані лісоматеріали: 40 кубометрів кругляку порід дубу, сосни та осики, а також понад 70 кубометрів вже обробленої деревини на загальну суму близько 700 тисяч гривень. Окрім того, вилучені вантажні транспортні засоби-маніпулятори марки ЗІЛ, чорнова документація та інші речі, які свідчать про злочинну діяльність», – інформують у поліції.
Триває досудове розслідування, в рамках якого встановлюються всі причетні до вказаних оборудок особи.
За чинним законодавством незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, що спричинили тяжкі наслідки, караються ув’язненням на строк від 5 до 7 років.
Як повідомляв Житомир.info, 4 лютого 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що поблизу села Веселе на Пулинщині фермерське господарство на землях, отриманих у користування, зрізало 64 берези, що росли в полезахисній смузі. Прокуратура Житомирської області в апеляційній інстанції домоглася стягнення з керівника господарства майже 300 тис. грн до бюджету місцевої громади за незаконно вирубані дерева.