Міська влада надала роз'яснення щодо вуличного освітлення, яке в Житомирі вночі не вимикають.
Пояснення 2 березня оприлюднив мер Житомира Сергій Сухомлин.
«Дуже багато питань виникає з приводу освітлення в нічний час. Я хочу сказати, що з точки зору безпеки, перш за все керують військові. Важливо їм довіряти та слухати їх! Освітлення міста залишається! Чому? Авіа удари, бомбові удари наносяться не по світлу на вашій кухні, чи світлу ліхтаря. Вони наносяться по координатах чи по наведенню іншими засобами. Оперативний штаб, до якого входять різні підрозділи, починаючи з комендантського часу повинні моніторити ситуацію в місті! Якщо у нас буде вимкнуте світло на вулицях, їм просто не буде видно хто пересувається по місту. Якщо ми погасимо світло, полізуть мародери, бандити. І тут ми вже не допоможемо реагувати швидко по всіх районах міста. Тому будьте спокійні, не підіймайте це питання! Коли потрібно буде відключити світло, воно буде відключене!», - сказав Сергій Сухомлин.
Мер також звернувся з проханням допомогти прибрати наслідки вчорашнього авіа удару по Житомиру.
«Після вчорашньої трагедії, по вулиці Героїв Десантників повилітали вікна, і мешканцям потрібна ваша допомога з прибирання скла. Ми зараз забезпечимо підвезення контейнерів. Допоможіть нашим житомирянам зробити місто чистішим», - закликав Сергій Сухомлин.
Нагадаємо, ввечері 1 березня в результаті обстрілу Житомира на сулиці Сабурова загорілися житлові будинки, повибивало вікна у міській лікарні та обласному перинатальному центрі. За попередньою інформацією ДСНС пошкоджені 10 приватних будинків, загинуло дві особи, травмовано троє. Вранці 2 березня під час ранкового брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що внаслідок ворожого обстрілу загинули троє людей: рятувальники з-під завалу дістали тіло ще однієї жінки, 16 осіб травмовані, серед яких 7 дітей. Відео наслідків обстрілу та розповідь очевидця дивіться тут.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 2 березня 2022 року читайте тут
Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира. О 6:50 президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення щодо введення воєнного стану, через годину після цього Верховна рада проголосувала за проєкт закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні». Ввечері 24 лютого президент підписав указ про створення на базі ОДА військових адміністрацій, а згодом своїм указом оголосив загальну мобілізацію по всій країні.
28 лютого українська та російська делегації провели перший раунд переговорів, основною метою яких було припинення вогню на території України та бойових дій.