В ООН повідомили, що станом на 8 березня серед цивільних в Україні – 1424 жертви нападу Росії, серед яких – 516 убитих.
Про це 10 березня інформує «Українська правда» з посиланням на Управління Верховного комісара ООН з прав людини
«У період з 4 ранку 24 лютого 2022 року, коли розпочався військовий напад Російської Федерації на Україну, до опівночі 8 березня 2022 року (за місцевим часом) Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зареєструвало 1424 жертв серед цивільного населення в країні: 516 убитих та 908 поранених», - йдеться в інформації ООН.
Зокрема, повідомляється про: 516 убитих (98 чоловіків, 60 жінок, 9 хлопчиків та 5 дівчаток, а також 23 дитини та 321 дорослий, чия стать поки невідома); 908 поранених (78 чоловіків, 57 жінок, 12 дівчаток і 4 хлопчики, а також 34 дитини та 723 дорослих, чия стать поки невідома).
Щодо географії постраждалих, ООН повідомляє:
Донецька та Луганська області: 573 постраждалих (111 убитих та 462 поранених)
Контрольована урядом територія: 436 постраждалих (87 убитих та 349 поранених)
Територія, підконтрольна самопроголошеним "республікам": 137 постраждалих (24 убитих та 113 поранених)
Інші регіони України (місто Київ, Черкаська, Чернігівська, Харківська, Херсонська, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Запорізька та Житомирська області), які були під контролем уряду, коли постраждали мирні жителі: 851 постраждалий (405 убитих та 446 ранених).
До більшості зареєстрованих випадків загибелі та поранень призвели удари зброї вибухової дії з великим радіусом ураження, включаючи обстріли із застосуванням важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні удари та авіаудари.
УВКПЛ вважає, що фактичні цифри значно вищі, особливо на території, контрольованій урядом, і особливо останніми днями, оскільки з місць, де йдуть інтенсивні бойові дії, інформація надходить із запізненням і багато повідомлень вимагають підтвердження. Це стосується, наприклад, міст Волноваха, Маріуполь, Ізюм, де, ймовірно, постраждали сотні мирних жителів. Ці цифри вимагають подальшого підтвердження і не включені до вищевказаної статистики.
Нагадаємо, МОЗ інформувало, що станом на 26 лютого від рук російських загарбників загинули 198 українців, із них 3 дитини, поранення отримали 1115 людей, із яких 33 – неповнолітні.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 10 березня 2022 року читайте тут
Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 року Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира.
Ввечері 1 березня в результаті обстрілу Житомира на вулиці Сабурова загорілися житлові будинки, повибивало вікна у міській лікарні та обласному перинатальному центрі. За попередньою інформацією ДСНС пошкоджені 10 приватних будинків, загинуло дві особи, травмовано троє. Вранці 2 березня під час ранкового брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що внаслідок ворожого обстрілу загинули троє людей: рятувальники з-під завалу дістали тіло ще однієї жінки, 16 осіб травмовані, серед яких 7 дітей. Відео наслідків обстрілу та розповідь очевидця дивіться тут.
Вранці 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпасу жертв і постраждалих немає. Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.
В ніч з 5 на 6 березня ворог здійснив кілька авіаударів по житлових забудовах у містах Коростені та Овручі, в результаті обстрілів зруйновано кілька десятків приватних будинків. За першочерговою інформацією, було відомо загалом про орієнтовно 30 будинків – приблизно 15 в Овручі і стільки ж у Коростені. Зазначимо також, що серед цивільного населення є жертви і потерпілі. Так, удень 6 березня начальник Коростенської військової адміністрації Юрій Тарасюк розповів, що загинула одна людина, ще 5 дорослих та 1 дитина травмовані (відео тут). Відео та фото наслідків авіаудару по житловому сектору у Коростені та Овручі – тут.
Ввечері 7 березня ворог з повітря обстріляв нафтобази в Житомирі та Черняхові, виникли пожежі, за попередньою інформацією постраждалих немає. Станом на ранок 8 березня пожежу в Черняхові загасили, в Житомирі продовжують горіти залишки нафтопродуктів.
Увечері 8 березня окупанти обстріляли Житомир: завдали удар по гуртожитку на Корбутівці та заводу Izovat (наслідки дивіться у фоторепортажі). Внаслідок обстрілів міста Малин зруйновано 7 приватних одноповерхових житлових будинків, загинуло 5 осіб, з них 3 дітей. Вранці 9 березня поліція повідомила, що у Житомирі загинули 4 людей і ще 3 отримали поранення, у Малині загинули 6 людей, 2 з яких діти.
Увечері 9 березня був здійснений черговий бомбовий удар по Житомиру: постраждало теплокомуненерго та один приватний будинок на вул. Жуйка, в дитячій лікарні та міській лікарні №1 вибиті вікна.