Котельня КП «Житомиртеплокомуненерго», водоканал, нафтобаза і блок-пост – це ті об’єкти в Житомирі та області, які ввечері 9 березня та в ніч на 10 березня обстріляли окупанти з РФ. Є людські жертви.
Про це під час брифінгу 10 березня розповів Житомирської обласної військової адміністрації (ОДА) Віталій Бунечко.
«Всім нового дня. 10 березня. У нас пройшло вже два тижні війни. Знову ми маємо трагічні новини за вчорашній вечір. Вчора продовжувались авіаційні обстріли Житомирщини. Авіаційна війна фактично з Житомирщиною. Вчора в Коростені було обстріляно нафтобазу «Юпіджі», одна людина загинула. Дякувати Богу, не відбулося вибуху нафтопродуктів. Окрім того, було обстріляно блок-пост у селі Стара Котельня Волицької громади Житомирського району. П’ять військовослужбовців загинуло, двоє поранено. І також був обстріл об’єкту інфраструктури в місті Житомирі», – розповів Бунечко.
Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що в місті бомбардували об’єкти інфраструктури, зокрема теплокомуненерго та водоканал.
«В нас було декілька об’єктів, куди нанесені бомбові удари. Перший об’єкт – це Тетерівка. Вони били не по Тетерівці, а вони били по водогону, який дає воду в місто. Частково він пошкоджений. В принципі ситуація нормальна. Місто буде з водою. Другий удар був нанесений по теплокомуненерго. Також є пошкодження, до тижня нам потрібно буде, щоб ця котельня відновила роботу. І в нас у пологовому будинку, у корпусах першої лікарні, дитячої лікарні знову повилітали всі вікна, двері. Ідуть уже зранку роботи для того, щоб закрити вікна. Слава Богу, ніхто не постраждав, всі люди, всі хворі знаходилися в бомбосховищі. Все нормально. Постраждала, поранена, тільки вже літня жінка, приватний будинок якої повністю зруйнований. Слава Богу, вона залишилася живою. Невеликі ушкодження, забрали в лікарню. Продовжуємо приймати людей з-під Макарова, інших міст – Бучі й навколо Києва. Зараз чотири комунальних автобуси забирають їх – розселяємо, допомагаємо, відправляємо далі, частину залишаємо в місті. Все нормально, ситуація контрольована. Всім гарного дня», – побажав мер.
Нагадаємо, за інформацією поліції, ввечері 9 та вночі 10 березня на території області, практично, безперервно лунали сигнали повітряної тривоги, в результаті авіаобстрілів до десятка населених пунктів області зазнали втрат, у тому числі людських. Зокрема, після півночі, уже 10 березня, попадання ракети на дорогу у с. Старій Котельні Волицької громади призвело до загибелі 5 людей та поранення ще 6. Також у м. Коростені під час ракетного обстрілу райцентру було поранено ще двох громадян, які нині перебувають у лікувальних закладах. Станом на 9:30 стало відомо про 1 загиблого. Загалом поліція повідомила про 7 загиблих та 12 травмованих.
Відео наслідків бомбардувань приватного сектору біля Бердичівського мосту в Житомирі – тут
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 10 березня 2022 року читайте тут
Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 року Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира.
Ввечері 1 березня в результаті обстрілу Житомира на Богунії загорілися житлові будинки, повибивало вікна у міській лікарні та обласному перинатальному центрі. За попередньою інформацією ДСНС пошкоджені 10 приватних будинків, загинуло дві особи, травмовано троє. Вранці 2 березня під час ранкового брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що внаслідок ворожого обстрілу загинули троє людей: рятувальники з-під завалу дістали тіло ще однієї жінки, 16 осіб травмовані, серед яких 7 дітей. Відео наслідків обстрілу та розповідь очевидця дивіться тут.
Вранці 4 березня в центрі Житомира російські окупанти обстріляли з повітря школу. Рятувальники евакуювали зі зруйнованої будівлі ліцею № 25 на Малій Бердичівській 5 людей. Повідомлялося, що, за попередніми даними, внаслідок потрапляння боєприпасу жертв і постраждалих немає. Відео наслідків авіаудару по ліцею – тут.
Ввечері 7 березня ворог з повітря обстріляв нафтобази в Житомирі та Черняхові, виникли пожежі, за попередньою інформацією постраждалих немає. Станом на ранок 8 березня пожежу в Черняхові загасили, в Житомирі продовжують горіти залишки нафтопродуктів.
Увечері 8 березня окупанти обстріляли Житомир: завдали удар по гуртожитку на Корбутівці та заводу Izovat (наслідки дивіться у фоторепортажі). Вранці 9 березня поліція повідомила, що у Житомирі загинули 4 людей і ще 3 отримали поранення.